LG E975 Optimus G Z3X Box Imei Onarımı – Imei Repair

LG E975 Optimus G model telefonunuzun imei numarası herhangi bir nedenden dolayı bozulmuşsa bunu Z3X Box LG 2G-3G Tool ile onarabilirsiniz.

Bu işlem telefonunuzdan herhangi bir bilgi veya veri silmeyecektir.

İşlem esnasında telefonunuzun kapanmasını engellemek için lütfen dolu bir batarya kullanın. Ya da batarya şarj seviyesini en az %50 olarak ayarlayın.

Telefonun imei numarasını onarabilmek için telefonunuzun rootlu olması gerekmektedir. LG Tool işlem sırasında otomatik rootlama işlemi yapmayı dener ancak çoğu zaman başarısız olur. Bu yüzden size önerimiz öncelikle telefonunuzu buraya tıklayarak rootlayın.

Telefonun USB hata ayklama modu açık olsun. Usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin.

LG 2-3G Tool programını için.

Model olarak E975 modelini seçin ve Search Phone butonuna tıklayarak telefon bağlantısını kurun. Log penceresinde Root Status Ok! mesajını göreceksiniz. Bu imei onarım işlemini yapabilirsiniz demektir.

1. resimde gördüğünüz 3 numara ile işaretlenen kutucuğu IMEI yapın ve hemen altındaki Repair butonuna basın. Karşınıza IMEI kutucukları çıkacaktır. Telefonun imei numarasını yazın ve Repair butonuna tıklayın.  Onarım işlemi başlayacaktır.

Onarım işlemi 7-8 dakika sürebilir. Bu süre boyunca bağlantının kopmamasını sağlayın. İşlem bittiğinde telefon yeniden başlatılacaktır.

Not: İletişim cihazlarının imei numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen orjinal imei numaralarını kullanınız.


Author: Halil Akgül

2 thoughts on “LG E975 Optimus G Z3X Box Imei Onarımı – Imei Repair

  1. benim telefonda imei numarası 0 gözüküyor, orijinal imei numaram var . Şu anda telefonum çekmiyor , bu işlemi yapsam düzelir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir