LG E975 Optimus G Root Yapma

Root işlemi telefonda bulunan ugulamaların donanım ve yazılım erişimlerini kontrol etmenize yarar. Telefonu rootladığınızda menüye Superuser uygulaması yüklenecektir. Bütün izin işlemlerini bu uygulama üzerinden yapabileceksiniz.

LG E975 Optimus G telefonunuzu rootlaranız telefonunuz garanti kapsamı dışına çıkacaktır.  Root yapamadan önce bunu göz önünde bulundurun.

İşleme başlamadan önce yeteri kadar şarjınızın olduğuna emin olun. Batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin.

Bu işlem telefonunuzdan herhangi bir bilgi silmeyecektir. Bazı antivirüs programları root işlemini virüs olarak algılamaktadırlar. Şütfen işlem boyunca antivirüs programınızı devre dışı bırakın.

İhtiyacınız olan dosyalar

1- vRoot LG E975 Optimus G

2: LG United Mobile Driver

vRoot programını indirip kurun.

Telefonunuzun Ayarlar blümüne girin. Geliştirici seçeneklerinden Usb Hata Ayıklama Modunu aktifleştirin. Geliştirici seçenekleri yoksa Cihaz Hakkında kısmına girerek Yapım Numarası kısmına 7 defa dokunun. Geliştirici seçenekleri açılacaktır.

Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Bağlantı seçenekleri çıkarsa Usb Hata ayıklama seçeneğini seçin. Sürücülerin yüklenmesini bekelyin. Sürücüleri yüklenmiyorsa LG United Mobile Driver dosyasını da indirip kurun.


vRoot programını açın. Program telefona bağlanmaya çalışacaktır. Bu 2-3 dakiak sürebilir. Sağ alt köşede ROOT yzısı aktifleştiğinde butona basrak root işlemini gerçekleştirin . Telefon kendini yeniden başlatacaktır.  COMPLETE yazısınızı gördüğünüzde programı kapatıp telefonun bağlantısını kesebilirsiniz.

Telefon menüsüne baktığınızda superuser uygulamasını göreceksiniz.

Author: Halil Akgül

10 thoughts on “LG E975 Optimus G Root Yapma

 1. Kolay gelsin dedikleriniz hepsini yaptım ama en sonunda lg e975 root failed dedi ne yapabilirm

   1. Güncellme gibi bişe görünmüyor, telefonu sıfırladım, uygulamaları yükledikten sonra densem olur mu ?

    1. Farketmez makalede belirtilen noktalari iygulamaniz yeterli olacaktir. Buna ragmen hata aliyorsaniz. Telefondaki yazilim roota izin vermiyor demektir. Farkli yollar arastirmaniz gerekecek

 2. kardeş ben usb hatası ayıklamayı bulamadım bide lg united mobile driver her denememde bidaha yükleniyo ilk denemelerimdede no drive found diye bir şey çıkıyor ne yapabilirim

  1. android 4ün altındaki sürümlerde uygulama yöneticisi-gelişim bölümünde, android 4 ve üstü sürümlerde cihaz hakkındaya girip yapı numarasına 7 defa dokunursanız geiştirici seçenekleri açılır. driverleri bir kere kurup bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir