LG E975 Optimus G telefonunuza yazılımsal olduğuna düşündüğünüz sorunlar, ekran kilit desenini-güvenlik kodunu unutma-bloke etme ya da tek seferde ayar veya veri sıfırlaması yapmak isterseniz telefonunuza format atmalısınız. Optimus G‘de iki farklı formatlama yöntemi mevcut.

Formatlama sonrası telefona yüklenmiş tüm veri ve uygulamalar silinir. Bu yüzden mümkünse işlem öncesi veri yedeği alın! Ayrıca işlem sırasında telefonun düşük şarj dolayısıyla kapanıp, zarar görmesini engellemek için şarj seviyesinin en az %50 olduğundan emin olun!

LG Optimus G için kullanılabilecek ilk format yöntemi menüye ulaşabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Cihazı sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip, onay verin. Onaylama sonrası telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

Diğer yöntem ise ekran kilit desenini-güvenlik kodunu unutmak-bloke etmek, uygulama veya işletim sistemi hataları gibi nedenlerden menüye erişimde sıkıntı çıkaran telefonlar için en geçerli yol olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanarak onarım moduna(recovery mode) ulaşmalısınız.

Telefonu kapatın ve görseldeki gibi aynı anda ses kısma ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın.

Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu[Aynı Anda]

LG-Optimus-G-E975-hard-reset-formatlama

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, vurgulamaya çalıştığımız gibi tuşlara aynı anda basılması.

Telefon kısa bir süre sistem ekranında açılacaktır. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz.

Bu aşamada açma-kapama(kilit) tuşuna basarsanız telefon sıfırlanır ve tüm içerikler silinerek, fabrika ayarlarına dönüş yapılır.

Eğer işlemi iptal etmek isterseniz ses açma ya da ses kısma tuşlarından herhangi birine basabilirsiniz.

Açma-kapama tuşuyla format işlemini onaylayın  ve telefonun yeniden başlamasını bekleyin.

İşlem tamam! Optimus G artık yeniden kuruluma hazır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir