LG E960 Nexus 4 Ekran Görüntüsü Alma

LG E960 Nexus 4 telefonunuzun o an ekranında yer alan görüntüyü kaydederek, galeriye eklemek ve daha sonra üzerinde düzenleme yapmak ya da paylaşmak gibi amaçlarla kullanmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemle yapabilirsiniz.

Nexus 4’de ekran görüntüsü alabilmek için, tıpkı diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi fiziksel tuşlardan yararlanmalısınız. Bu özellik ekran görüntüsü alma, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü yakalama, ekran görüntüsü kaydetme, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılabilir.

Görselde de aktarmaya çalıştığımız gibi, görüntüsünü almak istediğiniz ekrandayken ses kısma ve açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak bir süre bekleyin.

Yani yapılması gereken tuş kombinasyonu ses kısma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklinde olmalı.lg-nexus-4-ekran-goruntusu-almaİşlemi başarıyla gerçekleştirirseniz, ekranda fotoğraf çekime dair bir hareketlenme görür ve bir deklanşör sesi duyarsınız. Aynı zamanda yukarıdaki akıllı bildirim ekranından da uyarı alırsınız.

Kaydedilen görüntüyü telefonun galerisindeki ‘screenshots‘ bölümünde bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

3 thoughts on “LG E960 Nexus 4 Ekran Görüntüsü Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir