LG E612 Optimus L5 DNS Değiştirme

DNS değişimi yaparak LG E612 Optimus L5 cihazımızdan wi-fi bağlantısı ile engelli – yasaklı sitelere girebiliriz.  DNS değişimizi wi-fi bağlantısına özgüdür. Mobil internet kullanarak engelli sitelere erişmek istiyorsanız VPN uygulamaları kullanmanız gerekmektedir. Mağazadan çeşitli ücretli-ücretsiz VPN ugulamaları edinebilirsiniz.

DNS ayarı değişim işlemi her ağ için ayrı ayrı yapılmalıdır. DNS değişimi ayrıca yoğunluğa göre normal internet hızınızı da yükseltebilir.

LG E612 Optimus L5 cihazının DNS ayarını değiştirmek için aşağıdaki yönergeleri takip edin. Aşağıda anlatacağımız işlemler tüm Galaxy S5 modelleri için geçerlidir.

Menüden Ayarlara girin.  Wi-Fi‘yi açın. Kablsosuz ağınıza bağlanın. Bağlı olduğunuz ağın ismine dokunup biraz basılı tutun. Karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Aşağıda ki resimlerde de görüldüğü gibi ” Şebekeyi Düzenle ” seçeneğine tıklayıp çıkacak ekranda ” Gelişmiş seçenekleri göster ” kutucuğunu işaretleyin. Biraz altında IP Ayarları kutucuğunu Statik olarak değiştirin. Ekranın aşağısına inip DNS kutucuklarını bulun.

 

DNS1 ve DNS2 kutucuklarına kendi DNS adreslerinizi yazın. Elinizde DNS yoksa aşağıdaki DNSleri kullanabilirsiniz.

DNS1: 198.153.192.1
DNS2: 198.153.194.1

DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4

DNS adreslerini yazdıktan sonra Kaydet butonu ile değişiklikleri kaydedip çıkın. Ayarların aktifleşmesi için Wi-Fi’yi kapatıp açın. DNS adreslerinizi değişmiş oldunuz. Yeni DNS’leri deneyebilirsiniz. Buna rağmen istediğiniz siteye giremiyorsanız yazdığınız DNS’lerde engellenmiş olabilir, farklı adresler deneyin.

 


Author: Halil Akgül

2 thoughts on “LG E612 Optimus L5 DNS Değiştirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir