LG E510 Optimus Hub Format Atma

LG E510 Optimus Hub telefonunuzu donma, kasılma, yavaşlama, uygulama hataları gibi yazılımsal olduğunu düşündüğünüz problemler, ekran kilit desenini-güvenlik kodunu unutma-bloke etme ya da tek seferde ayar veya veri sıfırlaması yapmak gibi nedenlerle formatlamak isterseniz, bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

İşlem sonrası telefona sonradan yüklenmiş tüm veri ve uygulamalar silinir. Bu yüzden işlem öncesi mümkünse yedek alın! İşlem sırasında telefonun düşük şarj dolayısıyla kapanmaması için en az %50 seviyesinde şarjınız olduğuna emin olun!

E510, Android 2.3 işletim sistemi kullanan bir model ve 3 farklı formatlama yöntemi mevcut. Bunlardan ilki için menüye ulaşabiliyor olmanız gerekir. Menü> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyin ve onay verin. Onay sonrası telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

Diğer 2 yöntem ise telefonunun ekran kilit şeklini-güvenlik kodunu unutmak ya da bloke etmek, uygulama veya işletim sistemi hataları gibi menüye erişimde zorluk çıkaran cihazlar için en etkili yöntem olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşları ve dokunmatik butonuyla onarım moduna(recovery mode) ulaşmak gerekir.

Telefonu kapatın ve görseldeki gibi ana ekran(home)butonu, ses kısma ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

Tuş kombinasyonu: Ana Ekran(Home) Butonu + Ses Kısma Tuşu + Açma-Kapama(Kilit) Tuşu
lg-e510-optimus-hub-hard-formatlama

Bu aşamada iki farklı yöntem için iki farklı yol izleyebilirsiniz. İster bu tuşlardan elinizi hiç çekmeden telefonun kurulum aşamasına geçersiniz, isterseniz de Android robotu gördüğünüz an tuşları bırakarak onarım moduna ulaşırsınız.

Onarım modunda diğer markalardan farklı şekilde sadece sıfırlama seçeneği çıkar.

Bu modda dokunmatik çalışmaz; ses kısma tuşu yardımıyla ‘wipe data / factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın.

Onay sonrası telefon sıfırlama işlemini yapar ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.


İşlem bu kadar! Artık kurulumu yaparak telefonu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Author: Tayfun Sağır

1 thought on “LG E510 Optimus Hub Format Atma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir