LG D885 G3 akıllı telefonunuzda da tıpkı diğer akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda olduğu gibi DNS değişikliği yaparak, erişimi engellenmiş sitelere giriş yapabilir, internet hızını arttırmaya çalışabilirsiniz.

Anlatacağımız yöntemle DNS değişikliği yapabilmek için Wi-Fi özelliğini açarak kablosuz bir ağa bağlanmanız gerekir.

Zira DNS değişikliğini operatörün sağladığı mobil internet üzerinden yapabilmek mümkün değil! Operatörler tarafından sağlanan mobil internet üzerinden değişiklik yapabilmek için Android uygulama marketi olan Play Store’daki uygulamalara göz atmalısınız.

LG G3’de DNS ayarlarına ulaşabilmek için, yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle Menü> Ayarlar> Wi-Fi yörüngesini izleyerek bir kablosuz ağa bağlanın.

Daha sonra görsellerde aktarmaya çalıştığımız gibi bağlandığınız ağ adına basılı tutarak ‘Şebekeyi düzenle ‘ seçeneğine dokunun.

Sonraki aşamada 3. görseldeki gibi ‘Gelişmiş seçenekleri göster‘ seçeneğine dokunarak menünün iyice uzamasını sağlayın.

En aşağıya inerek ”İp ayarları” seçeneğine tıklayıp ”Static” seçeneğini işaretleyin.

 

Bundan sonraki her hamle çıkan menünün daha da uzamasını sağlar. Açılan yeni kısımda DHCP olan IP ayarları bölümünü Statik olarak değiştirmelisiniz.

Telefon bu aşamada sizi DNS ayarlarıyla oynayabileceğiniz bölüme ulaştırır. Yine aşağı doğru inerek DNS 1 ve DNS 2 bölümlerine ulaşın ve yeni DNS adreslerini girin.

Son olarak ‘Kaydet‘ seçeneğine dokunun. Yaptığınız değişikliklerin geçerli kılınması için Wi-Fi özelliğini kapatın ve tekrar açın. İşlem tamam!

8 thoughts on “LG D885 G3 DNS Değiştirme”
    1. Dns adreslerini doğru yazmanıza rağmen kaydet butonu aktifleşmiyorsa, lütfen mağazadan set dns uygulamasını indirip onunla işlem yapın.

        1. DNSet uygulaması iş görür. türkçe uygulama isterseniz DNS Değiştirici(rootsuz) uygulamasını edinebilirsiniz.

    1. Dns adreslerini doğru yazmanıza rağmen kaydet butonu aktifleşmiyorsa, lütfen mağazadan set dns uygulamasını indirip onunla işlem yapın.

    1. dns adreslerini doğru yazmanıza rağmen kaydet butonu aktifleşmiyorsa lütfen mağazadan set dns uygulamasını indirip onunla işlem yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir