LG D680 G Pro Lite Format Atma

LG D680 G Pro Lite telefonunuza donma, kasılma, uygulama ya da işletim sistemi hataları, ekran kilit desenini unutma-bloke etme gibi nedenlerden format atmak isterseniz, bunu aşağıda anlattığımız yöntemlerden size en uygununu seçerek yapabilirsiniz.

İşlem sonrası telefona sonradan yüklenmiş tüm verilerle uygulamalar silineceğinden, lütfen işlem öncesi veri yedeği alın ve işlem sırasında telefonun düşük şarj dolayısıyla kapanıp, zarar görmesini engellemek için şarj düzeyinin en az %50 olmasını sağlayın.

LG G Pro Lite, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve format atma yöntemleri, aynı işletim sistemini kullanan LG modelleriyle benzerlik gösterir.

LG G Pro Lite modeline format atmak için 2 farklı yoldan istediğinizi kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki için menüye erişim sağlayabiliyor olmanız gerekir; Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyip onay verin. Onay sonrası telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

Diğer yöntem ise ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek, uygulama ya da işletim sistemi hataları gibi nedenlerle menüye erişim konusunda sıkıntı çıkaran cihazlar için en geçerli olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için telefonun bazı fiziksel tuşlarından yararlanmalısınız.

Telefonu kapatın ve görseldeki gibi ses kısma tuşu ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın. 

lg-g-pro-lite-d680-hard-format-atma

Telefon bir süre sonra ‘FACTORY HARD RESET‘ başlıklı onarım ekranında(recovery mode) açılır. Burada iki aşama ile kullanıcıdan onay istenir. İki kez açma-kapama(kilit) tuşuna bastığınız taktirde telefon sıfırlama işlemini yapar ve temizlenmiş olarak yeniden başlar.

G Pro Lite artık formatlandı! Yeniden kişiselleştirme yaparak telefonu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

6 thoughts on “LG D680 G Pro Lite Format Atma

        1. Dediğim gibi bizde de yok şu an. Biraz daha araştırma yapın, mutlaka bir yerde ölü olmayan linkler bulursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.