LG BL40 New Chocolate Format Atma

LG BL40 New Chocolate telefonunuzun ağır çalışma, donma, kasılma ya da tek hamlede verilerinizi silme gibi nedenlerle sıfırlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Öncelikle işleme başlamadan önce telefonunuzu iyice şarj edin ve en az %50 seviyesinde olmasını sağlayın. Formatlama-sıfırlama işlemi esnasında telefonunuz düşük şarj nedeniyle kapanırsa, cihazınızın ciddi hasar görme ihtimali var.

LG B40 telefonunuzu sıfırlamak-formatlamak için bir kaç farklı yöntem mevcut ve yapmak istediğiniz işleme göre dilediğinizi kullanabilirsiniz. İlk yöntem Menü> Ayarlar> Telefon ayarları> Ayarları sıfırla yörüngesini izleyerek, güvenlik koduyla onay vermek şeklindedir. Bu yöntem sadece ayarlarınızı sıfırlar ve verilerinizi silmez.

LG-BL40-format-atma

Diğer yöntem ise arama(tuşlama) ekranına gelerek, LG BL40 sıfırlama kodu olan 3845#*40# tuşlamasını yapmak. Bu tuşlamayı yaptığınızda sistem ekranıyla karşılaşırsınız ki burada ‘Factory reset’ seçeneğine dokunmak telefonunuzun ayar ve veri sıfırlaması için onay vermek anlamına gelir. Telefonunuz sıfırlanır ve temiz bir şekilde yeniden başlar.

Son seçenek ise telefonun sürekli donma, açılma hatası, menüye erişememe gibi durumlarda kullanılabilen LG Kurtarma moduna geçmek. Bunun için bilgisayarınıza LG resmi sitesinin destek bölümünden LG Support Tool programını indirerek, kurun ve telefonunuzu programa bağlayın. Gerekli yönlendirmeler program tarafından yapılacaktır. Yazılım güncelleme ya da yazılım yükleme seçenekleri de işe yaramazsa telefonunuzu bir teknik servise götürmenizde yarar var.

Author: Tayfun Sağır

3 thoughts on “LG BL40 New Chocolate Format Atma

  1. Başıma gelen ,ekran donup lg logosunda takılı kalmasıyla ilgili bir deneyimi aynı şey başına gelenler olur diye paylaşmak istedim. Güncelleme yaparken pc bağlantısı gitti ve telefon bir daha açılmadı , LG logosu ekranda kalıp mümkün değil telefona ulaşılmıyordu. PC den usb ye bağlayıp tekrar güncelleme çalışsam usb yi görmüyordu. Netten formlara girdim emergency moda alın deniyor ses açmave kapama ve pover düğmesine basın emergency moda geçer yazıyordu. Defalarca denedim olmuyor olmuyor olmuyordu. Çıldırma noktasına gelmiştim tam 13 gün ve bu 13 günün bütün günü sabahtan akşama telefonla uğraşarak geçti. İnat etmiştim servise vermek istemiyordum. Fakat 14 gün formlarda herkesin bahsettiği, telefonu emergency moda alma konusunda kimsenin belirtmediği birşeyi tesadüf sonucunda bularak telefonu emergency moda almayı başardım.
    USB kablosunu pc ye takıyoruz, ses açma +kapama düğmelerine aynı anda basıyoruz, burası önemli işte beni 14 gün uğraştıran bu olmuştu ! kablonun telefona giren soket başlıgını, power tuşuna bastığınız anda sokmanız gerekiyor eğer 1 saniye bile aynı anda yapamazsanız asla telefon emergency moda geçmez. Kimsenin başına gelip benim gibi 14 gün uğraşmasın diye bunu paylaşmak istedim. Bir daha söylüyorum !İLK OLARAK TELEFONUN KABLOSUNUN USB UCUNU PC ye TAKIYORUZ. (TELEFONA GİREN UCU HENÜZ TELEFONA TAKMADAN) SES AÇMA+SES KAPAMAYA BASIN, KABLONUN TELEFONA GİREN SOKETİNİ POWER DÜĞMESİNE BASTIĞINIZ ANDA SOKUN .. ve BİNGOOO. TELEFON EMERGENCY MODDA …. ŞİMDİ PC TELEFONU GÖRÜR VE İSTEDİĞİNİZ GİBİ YAZILIM ATABİLİRSİNİZ KURTARABİLİRSİNİZ…. Not: telefona soketi soktuğunuz an ile pover bastıgınız zaman arasında 1 saniye bile senkronsuzluk olursa telefon emergency mode a geçmez. Bunu hiçbir formda bahsetmediklerinden 14 günümü aldı ..

  2. lg bl40 cep telefonum son bir kaç gündür donmaya başladı ve kapandı açilmadı kapatma düğmesine bastğımda ekranda lg amlemi var başka birşey çikmiyornasıl yardımçi olabilirsiniz yardımçi olursan sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.