Lenovo Vıbe P1’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Lenovo Vıbe P1 akıllı telefonunuzda da ekranda gördüğünüz görüntüyü anlık olarak kaydedilir, galeriye eklenmesini sağlayıp, daha sonra düzenleme veya paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. 

Ekran görüntüsü alma özelliği günümüzde hemen her mobil cihazda bulunuyor ve screenshot, ekran yakalama, ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme gibi bir çok farklı şekilde adlandırılır. Lenovo Vıbe P1 bu özelliği dahili olarak sunduğundan Play Store üzerinden herhangi bir uygulama indirmenize gerek yoktur.

Lenovo Vıbe P1 akıllı telefonunuzda ekran görüntüsü alabilmek için telefonun fiziksel tuşlarından yararlanarak, basit bir tuş kombinasyonu yapılmalıdır. İlgili ekrandayken ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basın ve kısa bir süre bekleyin.

lenovo_vibe_p1_ekran-goruntusu-alma

Uygulamayı doğru yaptığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme göreceksiniz, bir deklanşör sesi duyarsınız. Yine yukarıdaki bildirim ekranından da konuyla ilgili bildirim alabilirsiniz.

Yakaladığınız görüntüleri telefonunuzun galerisinde bulabilirsiniz.Lenovo Vıbe P1 akıllı telefonunuzda ekran videosu kaydı yapabilmeniz de mümkün olacaktır. Ürün bu özelliği dahili olarak sunmuyor. Bu yüzden Android uygulama marketi olan Play Store üzerinden ‘screen recorder’ şeklinde arama yapmalı ve karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz.

Author: Halil Akgül

2 thoughts on “Lenovo Vıbe P1’de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

  1. Çok teşekkürler cihazımi daha bu gün aldım ama bu saate kadar denemediğim şey kalmadı bulamadım sayenizde nasıl olduğunu öğrendim teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir