Lenovo Tab 2 Tablet Format Atma

Lenovo Tab 2 A7-30H modeli tabletinizde uygulamalardan  dolayı hata alıyorsanız veya şifrelerinizi unuttuğunuz için tableti kullanamıyorsanız cihazı sıfırlamanız gerekecek. Formatlama olarak da adlandırılan bu işlem tableti fabrika ayarlarına geri döndürecektir.

Formatlama işlemi tabletin içindeki tüm kişisel bilgi ve verileri silecektir. Önemli bilgileriniz varsa yedeklemenizi yapın. İşlem esnasında tabletin kapanmasını engellemek için tableti şarj edip batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarın.

Lenovo Tab 2 tabletini formatlamak için iki yöntem mevcuttur. İlk yöntem menüye ulaşabilir durumda olduğunuzda ayarlardan yabaileceğiniz yöntemdir. İkincisi şifre, desen kilidi nedenleriyle menüye ulaşamadığınız Recovery Mod formatlamasıdır. Bu yöntemlerı şu şekilde uygulayabilirsiniz.

1. Yöntem:

Menü – Ayarlar- Yedekle ve Sıfırla – Fabrika Ayarlarına Sıfırla yolunu izleyerek sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tablet kendini kapatıp yeniden açacaktır. İlk açılış biraz uzun sürebilir. Lütfen tabletin açılmasını bekleyin.

2. Yöntem:

Desen veya şifre nedeniyle menüye ulaşamıyorsanız tableti tuş formatı dediğimiz yöntemle fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekecek. Bu yöntemin işlem sırası şöyledir:

1: Tableti kapatın.

2: Ses açma + güç tuşlarına basıp 7-8 saniye kadar bekleyip güç tuşunu bırakın. Ses açma tuşuna basmaya devam edin.


3: Bir süre sonra ekranda Android robotu göreceksiniz. Android robotu gelince ses açma tuşunu da bırakabilirsiniz.

4: Ses kısma tuşu ile “wipe data factory reset” seçeneğinin üzerine gelin.


5: Onay için güç tuşuna basın.

6: Ses kısma tuşu ile “yes delete all user data” seçeneğinin üzerine gelin.

7: Onay için ses açma tuşuna basın.

Bu işlem tableti formatlayacaktır. Format işlemi bittiğinde ana menüye geri dönecektir. “reboot system now” seçeneği üzerindeyken ses çam tuşuna basıp tableti yeniden başlatabilirsiniz. İlk açılış biraz uzun sürebilir. Lütfen tabletin açılmasını bekleyin.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir