Lenovo Tab 2 A7-30H modeli tabletinizde uygulamalardan  dolayı hata alıyorsanız veya şifrelerinizi unuttuğunuz için tableti kullanamıyorsanız cihazı sıfırlamanız gerekecek. Formatlama olarak da adlandırılan bu işlem tableti fabrika ayarlarına geri döndürecektir.

Formatlama işlemi tabletin içindeki tüm kişisel bilgi ve verileri silecektir. Önemli bilgileriniz varsa yedeklemenizi yapın. İşlem esnasında tabletin kapanmasını engellemek için tableti şarj edip batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarın.

Lenovo Tab 2 tabletini formatlamak için iki yöntem mevcuttur. İlk yöntem menüye ulaşabilir durumda olduğunuzda ayarlardan yabaileceğiniz yöntemdir. İkincisi şifre, desen kilidi nedenleriyle menüye ulaşamadığınız Recovery Mod formatlamasıdır. Bu yöntemlerı şu şekilde uygulayabilirsiniz.

1. Yöntem:

Menü – Ayarlar- Yedekle ve Sıfırla – Fabrika Ayarlarına Sıfırla yolunu izleyerek sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tablet kendini kapatıp yeniden açacaktır. İlk açılış biraz uzun sürebilir. Lütfen tabletin açılmasını bekleyin.

2. Yöntem:

Desen veya şifre nedeniyle menüye ulaşamıyorsanız tableti tuş formatı dediğimiz yöntemle fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekecek. Bu yöntemin işlem sırası şöyledir:

1: Tableti kapatın.

2: Ses açma + güç tuşlarına basıp 7-8 saniye kadar bekleyip güç tuşunu bırakın. Ses açma tuşuna basmaya devam edin.

3: Bir süre sonra ekranda Android robotu göreceksiniz. Android robotu gelince ses açma tuşunu da bırakabilirsiniz.

4: Ses kısma tuşu ile “wipe data factory reset” seçeneğinin üzerine gelin.

5: Onay için güç tuşuna basın.

6: Ses kısma tuşu ile “yes delete all user data” seçeneğinin üzerine gelin.

7: Onay için ses açma tuşuna basın.

Bu işlem tableti formatlayacaktır. Format işlemi bittiğinde ana menüye geri dönecektir. “reboot system now” seçeneği üzerindeyken ses çam tuşuna basıp tableti yeniden başlatabilirsiniz. İlk açılış biraz uzun sürebilir. Lütfen tabletin açılmasını bekleyin.

8 thoughts on “Lenovo Tab 2 Tablet Format Atma”
 1. açılışta wifi ekranı geçilemiyor, illa ağ istiyor ardından ise e-postayı istiyor o nasıl es geçilebilir ?

  1. Youtube üzerinde ‘Lenovo Tab 2 bypass frp’ şeklinde aratma yapmalı ve karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz.

   1. maalesef olmadı… şeytiğimini lenovosu “ayarlar/settings” butonunu kaldırmış, dolayısıyla
    o “yama/hille” artık çalışmıyor… alernatif bilgi varsa gerçekten makbule geçer…

    1. Başka videolar izleyin. Aratma yaptıktan sonra filtrelemeyi son 1 yıl olarak düzenleyin. Mutlaka bir açık vardır. Başka bir yol da yok maalesef.

     1. youtube da zaten filtrelerde tarihe göre sırala yazmıştım, en erkeni 4 yıl…

      teşekkürler…

     2. 2021’e ait başka bir video buldum, onda ağa bağlanılıp e-posta isteme ekranına gelindiğinde geri tuşuna basılıp başka ağa bağlan seçiliyor, şifre görünür yapılıp seçilen “sallama kelime” ye çift tıklanıp “yardım” seçildiğinde google tarayıcı açılıyor, onda “chrome” seçilip adres kısmına “vnrom” yazılıp “bypass frp 2021″ yazılan seçiliyor, oradan”frp_vnrom.apk” uygulaması inidirilip kurulup çalıştıtılıyor”
      buraya kadar ki aşamaları zor da olsa yaptım ama gel gelelim o prog tam çalışmıyor, birçok menüde “progam stopped” diyor birçok işlemi gerçekleştirtmiyor… çözüm aramaya devam. yardım/önerileriniz için tekrardan teşekkürler…

      1. Bu işlemde amaç chrome’u bir şekilde açabilmektir zaten. Chrome açıldıysa, başka videolara geçin ve oradaki programları kullanın.

       1. “ferdi umur” adli birinin paylaştığı video yardımı ile çözdüm,
        2 prog. indirip dediği gibi uygulayınca açtım, yeğen sevindi

        yardım eden-anlatan-paylaşan-vesile olanlar içten TEŞEKKÜRLER

        iyi ki varsınız, ALLAH(cc) razı olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir