Telefonunuzdaki yazılımla ilgili sorununuz varsa veya istediğiniz dil paketi telefonunuzda yoksa aşağıda anlatımını yapacağımız yazılım yüklemesi ile yazılımsal sorunlarınızı çözebilir ve Türkçe dili dahil yaklaşık 70 dil paketini telefona yükleyebilirsiniz.

Yüklemesini yapacağımız yazılım orjinal değildir yani modifiye edilmiştir. Yazılım rootlanmıştır. Yazılımı yüklediğinizde aynı zamanda telefonu rootlamış da olacaksınız.

Not:  Bu model için internette daha fazla modifiye edilmiş rom bulunmaktadır. Bizim yüklediğimizden farklı bir rom yüklemek isterseniz işlemler aynı şekilde olacaktır.

Yazılım yüklemesi cihazınızdaki tüm kişisel bilgi ve verileri silecektir.

Öncelikle Lenovo S650 cihazınızın sürücülerini bilgisayara yüklemenizi öneririz. Aşağıdaki 1 numaralı dosyayı indirip kurduğunuzda bilgisayarınızda Lenovo Smart Asistant programına sahip olacaksınız. Programı açıp telefonunuzu çalışır halde bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklenmesini sağlayın. Bu esndada telefon ekranında çıkan uyarıya Evet/Tamam demeniz gerekecek. Düzgün çalışmayan bir cihazınız varsa yükleme esnasında indirdiğiniz dosyaların içindeki sürücüleri tanıtın.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: Lenovo Smart Asistant

2: Lenovo S650 ROW Upgrade Tool (Smart Phone Flash Tool)

3:  S650_VIBEUI_V2.0_1433_Baralajbi

Her üç dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın. Sürücülüer için Lenovo Smart Asistant programını kurun.

S650_ROW_UpgradeTool klasörünün içindeki Flash_tool programını çalıştırın. Başalamadan önce USB kablosunu bilgisayara bağlayın. Telefona bağlı olmasın. Telefonun bataryasını çıkarın. Telefonda batarya olmasın.

lenovo s650 yazılım yükleme

1: Scatter-loading butonuna tıklayıp S650_VIBEUI_V2.0_1433_Baralajbi klasörünün içindeki MT6582_Android_scatter dosyasını seçin.

2: DA DL All With Check Sum seçeneğini işaretleyin.

3: İşlemi başlatmak için Firmware>Upgrade butonuna basın.

Butona bastıktan sonra USB kablosunu telefona takın. Bilgisayar telefonu gördüğünde  yükleme işlemi başlayacaktır.

lenovo s650 yazılım yükleme 2

Yukarıdaki resimde olduğu gibi yeşil halkayı görürseniz işlem başarıyla bitmiş demektir. Telefonun kablo bağlantısını kesip telefonu açın. İlk açılış biraz gecikmeli olabilir. Telefon açıldığında gerekli ayarları yapın.  Bu esnada bir wi-fi ağına bağlanmanızı öneririz.

Telefon yazılımını başarıyla yüklediniz. Aynı zamanda telefonunuzu rootladığınızı da söylemiştik. Root işlemini  tamamlamak için lütfen Google Play Store uygulmasını açıp SuperSu uygulamasını güncelleyin. Güncellemeyi yaptıktan sonra SuperSu uygulamasını açın. Root kodunda güncelleme yapmanızı isteyecektir. Devam butonuna dokunup Normal butonu ile işlemi bitirin. Telefonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

7 thoughts on “Lenovo S650 Yazılım Yükleme”
  1. Lenovo s650 kullaniyorum çok memnunum yalniz telefon dili türkçe olmasına rağmen bazi yerler İngilizce bagzi yerler Çince veya Kore dilinde olabilir aceba bu yüklemeyi yapsam dili tamamen türkçe olur mu? Şimdiden cevabiniz için teşekkür ederim. İyi günler.

  2. At the Select a the MT6582_Android_scatter.txt in ROM
    Allwe Error:initializing scatter file failed. Please check the name of scatter file which you load is legal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir