Lenovo S650 model telefonunuzda uygulamalardan kaynaklı hatalar alıyorsanız, virüs aldığınızdan şüpheleniyorsanız veya telefonun model – desen – pin kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz format işlemi işinizi görecektir.

Telefonu formatldığınızda tüm ayarlar sıfırlanır ve sonradan yüklediğiniz uygulamalar, bilgiler, dosyalar vs. silinir. Bu yüzden eğer yedek alma gibi bir imkanınız varsa öncelikle önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririz.

Telefonu formatlamanın bir kaç yolu mevcuttur. Menüye ulaşabiliyorsanız öncelikle Ayarlara girip Yedekleme ve  Sıfırlama seçeneğini kullanmanızı öneririz.

Eğer menüye ulaşamıyorsanız tuş formatı dediğimiz yöntemlerinden birini uygulamanız gerekecektir.

Bu cihazda iki çeşit tuş formatı bulunmaktadır. Aşağıdaki işlemler orjinal yazılım yüklü telefonlar için anlatılmıştır. Modifiye yazılım yüklü cihazlarda ufak tefek farklılıklar olabilir.

1: Telefon kapatın. Telefon kapalıyken ses kısma + ses açma + güç tuşlarına beraber basıp telefon recovery moduna geçinceye kadar basılı tutun. Aşağıdaki birinci resimi gördüğünüzde telefon recovery moda girmiş demektir.

 

Recovery Modunda dokunmatik özelliğini kullanabilirsiniz. English ile ingilizce dilini seçin. İkinci aşamada wipe user data seçeneğini seçin.  İki tane seçenek çıkacaktır. Her iki seçenekte telefona format atmaktadır. Birinci seçenek galerideki resimleri silmez. İkinci seçenek bütün bilgilerinizi siler.

İkinci seçeneği öneririz.  Yes seçeneği ile işlemi sonlandırırsınız. İşlem bittikten sonra Back ile geri gelip reboot butonu ile telefonu yeniden başlatabilisiniz. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen telefon açılana kadar bekleyin.

Not: Eğer daha önce telefonunuzun imei numaralarını değiştirmişseniz aşağıdaki işlemleri yaptığınızda telefonunuzun imei numaraları sıfırlanabilir.

2: Telefonu kapatın. Ses açma ve güç tuşlarına beraber basıp ekranın altındaki yazıları görünce güç tuşunu bırakıp ses açma tuşuna basmaya devam edin. Biraz sonra Çince seçenekler çıkacaktır. Diğer tuşu da bırakın.

lenovo s650 format atma 4

Ses kısma tuşu ile eMMc yazan seçeneğin üzerine gelin ve onay için güç tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Telefon kendini yeniden başlatmazsa güç tuşuna uzun basıp telefonun kendini kapatıp yeniden açmasını sağlayın.

10 thoughts on “Lenovo S650 Format Atma”
  1. Allah razi olsun gardaş TT175 diye bir belaya bulaştık nasıl bir cihazsa sürekli bir sorunu çıkıyor factory modu çince buradan bakarak yaptım düzeldi telefon teşekkür ederim.

  2. lenova s650 telefonum kapandı.ben 3 kere atım ve iindeki bilgileri aldım şimdi hiç acılmıyor tamire verdim olmuyor dediler ne yapa bilirim.

    1. açılmıyor derken, cihaz çalışmıyor mu? çalışmıyorsa başka bir servise daha gösterin en azından sorun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı onu tespit edebilirler belki.

          1. bir servise daha gösterin o da donanımsal derse ve yapamazsa chaz ölü demektir o zaman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir