Lenovo IdeaPad A3000 model tabletinizde yazılımsal olduğunu düşündüğünüz donma, kasılma, yavaşlama veya desen kilidi-şifresini unutma gibi nedenlerden dolayı format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Format atma işlemi tabletinizi sıfırlayacağından mümkünse veri yedeklemesi yapın ve formatlama sırasında tabletin kapanmasını engellemek için şarj seviyesini minimum % 50‘de tutun.

Lenovo IdeaPad A3000 model tablete format atmanın iki yöntemi vardır.

İlk yöntemde format atmak için menüye ulaşabilir olmanız gerekir.

Menü’den format atmak için izleyeceğiniz yörünge;  Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Tableti sıfırla şeklindedir.

İkinci yöntem ise donanımsal formatlama işlemidir. Tabletin fiziki tuşlarını kullanmanız gerekecek.

Tabletinizi kapatın. Ardından Ses Açma – Açma/kapama(güç) tuşlarına beraber basarak tableti açın. Tabletinize aşağıdaki gibi bir görüntü gelecektir.

lenovo-format1

 

 

Bu ekranda ” <<== ” ikonunu Recovery Mode ‘ a getirin. Dikkat edin burada onay tuşu SES KISMA tuşudur. Dolayısıyla Recovery Mode’a SES AÇMA tuşu ile gelin ve SES KISMA tuşu ile onaylayın.

Karşınıza Android Logosu çıkacaktır. Bir defa açma-kapama(güç) tuşuna basın. Aşağıdaki resimde ki gibi bir ekran gelecektir.

lenovo-format2

Bu ekranda SES KISMA tuşu ile ‘ wipe data/factory reset ‘ seçeneğine gelin. Ardından SES AÇMA tuşu ile onaylayın. Burada da dikkat edin; onay tuşu SES AÇMA tuşudur.

Tablet otomatik olarak kendini sıfırlayacaktır ve Recovery mode ekranına geri dönecektir.

Reboot system now seçeneğine SES AÇMA tuşuna basarak onaylayın. Tablet kendini resetleyecek ve açılacaktır.

Kişiselleştirmelerinizi yaparak tabletinizi kullanabilirsiniz.

3 thoughts on “Lenovo IdeaPad A3000 Tablet Format Atma”
      1. baştan başladım. önce arama tuşu+r+ power basılı tuttum. açıldı ve ses açma kapama tuşları ile reset yazan yere geldim ve power tuşu ile onayladım. resetlendi. şifre kırıldı. teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir