Google ve işbirliği içinde bulunduğu markalar, akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarına Android 5 Lollipop güncellemesini dağıtmaya devam ediyor.

Google’ın geçtiğimiz ay duyurduğu yeni nesil işletim sistemi Android M final sürümüyle yıl sonuna doğru piyasada olacak. Ancak bu sırada halihazırdaki son Android işletim sistemi Lollipop güncellemesi yavaş yavaş tüm Android ekosistemine yayılmaya devam ediyor.

Akıllı telefonlarını Android 5 Lollipop’a güncelleyen son isim ise Lenovo oldu. Lenovo, en yeni akıllı telefon modellerinden VIBE X2, VIBE Z2 Pro, VIBE Z2, S90 ve P70 için Android 5.0 Lollipop güncellemesini dağıtmaya başladı.

Çinli teknoloji devi şirket söz konusu güncellemeyi ilerleyen günlerde S60, S850, S580, A328, A536 ve A319 modelleri için de yayınlayacağını belirtti.

lenovo-akilli-telefonlari-android-5-lollipop-guncellemesi-aldiLenovo marka akıllı telefonlarda ilgili güncelleme için kullanıcılar OTA seçeneğini kullanabilir. Bunun için telefon menüsü üzerinden Ayarlar> Telefon hakkında> Yazılım güncelleme> Güncelleme ara yörüngesini izlemek yeterli olacak. Tabi işlem öncesi kablosuz bir ağa bağlanmakta yarar var. Zira versiyon güncelleme paketleri aşırı veri tüketimine yol açabilir. Ayrıca işlem sırasında oluşacak aksiliklere karşı veri yedeği almak ve işlemin sağlıklı bir şekilde bitebilmesi telefonu iyice(en az %50) şarj etmek de önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir