Lenovo A8, Çinli teknoloji üreticisinin bir kaç farklı ürün koduna sahip tabletlerinden. Eğer bu serinin bir ürününde desen kilidinin unutulması ya da bloke edilmesi gibi güvenlik aşamalarından birinde sorun yaşıyorsanız veya yazılımsal bir sıkıntısı olduğunu düşünüyorsanız, ilk önce formatlama uygulamasını yapmalısınız.

Lenovo A8 serisi tabletlere format atabilmek için 2 farklı yol vardır. Bunlardan ilki menü üzerinden fabrika ayar sıfırlaması, diğeri ise donanımdan format. Tabletinize format atmaya karar verdiğinizde lütfen önce mümkünse veri yedeği alın ve tablet şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın.

Kullanabileceğiniz ilk yol için menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Tableti sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izlemelisiniz. Son dokunuşla birlikte sıfırlama başlar. Lütfen bu aşamada cihazı kapatmaya çalışmayın!

Diğer yöntem olan donanımdan formatın mantığı, tabletin fiziksel tuşlarını kullanarak kurtarma moduna(Recovery Mode) ulaşmak şeklinde. Bu uygulamayı yapabilmek için izleyeceğiniz yol sırasıyla şu şekilde;

lenovo-a8-tabletlere-nasil-format-atilir

 • Tableti kapatın ve açılış işlemi için güç(kilit) tuşuyla birlikte ses açma tuşunu da kullanın.
 • Ekranda beyaz renkli yazılar belirdiğinde tuşları bırakın.
 • Ses açma tuşuyla ‘Recovery Mode‘ seçeneği üzerine gelin ve ses kısma tuşuyla onaylayın.
 • Karşınıza yatık şekilde Android robot çıktığında 1 kez güç(kilit) tuşuna basın.
 • Ulaşılan ekran kurtarma modu ekranı, burada dokunmatik çalışmaz ve seçenekler arasında sadece aşağı doğru gidebilirsiniz. Aşağı gitme işlemi için ses kısma tuşunu, onay için ise ses açma tuşunu kullanmalısınız.
 • Ses kısma tuşuyla ‘Wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve ses açma tuşuyla onaylayın.
 • Ses kısma tuşuyla ‘Yes — delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve ses açma tuşuyla onaylayın.
 • Ses kısma tuşuyla ‘Wipe cache partition‘ seçeneği üzerine gelin ve ses açma tuşuyla onaylayın.
 • Son olarak tableti yeniden başlatmak için ilk sıradaki seçenek ‘Reboot system now‘ ses açma tuşuyla onaylanmalı.
 • İşlem tamam! Kurulumunuzu yapın ve Lenovo A8 tabletinizi yeniden kullanmaya başlayın.
4 thoughts on “Lenovo A8 Tabletlere Nasıl Format Atılır?”
 1. her şeyi dediğiniz gibi yapıyorum ekrana “lenovo for those who do.” logosu geliyor başka hiç bir işlem yapılmıyor.

  1. Eğer yakın zamanda bir güncelleme yaptıysanız, yöntem değişmiş olabilir. Daha dikkatli bir şekilde tekrar deneyin. Olmazsa başka yöntemler araştırın.

   1. tyafun bey iyi günler recovery ekranına giriyorum. wipe data factory reset ve wipe cache partıtıon da yapıyorum sonra reboot system now diyorum tablet yeniden bailatılıyor ve ekran lenovo for those who do. logosunda kalıyor. yardımcı olmanızı istirham ederim.

    1. Zannedersem tabletinizin yazılımı çökmüş. Yapmanız gereken yazılım yüklemesidir ama sitemizde şu an bu konuyla ilgili bir makale yok. Arama motorlarında araştırma yapmanız gerekecek. ‘Lenovo A8 yazılım yüklemesi’ şeklinde arama yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir