Lenovo A8 Tabletlerde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Lenovo A8, Çinli teknoloji devinin bir kaç farklı ürün koduna sahip tabletlerinden. Android işletim sistemiyle çalışan bu tabletlerde de ekranda bulunan görüntü kaydedilebiliyor ve paylaşım, düzenleme gibi amaçlarla kullanılabiliyor. Tabletin dahili olarak sunduğu özelliğin dışında, isterseniz Android uygulama marketi olan Play Store üzerinden ücretsiz uygulama indirip, deneyebilirsiniz.

Lenovo A8’de ekran görüntüsü alabilmenin tek bir yolu var. O da klasik Android tuş kombinasyonu. Güncel tüm Lenovo mobil cihazlarında işe yarayan bu kombinasyon, aynı zamanda Samsung dışında bir çok üretici tarafından da kullanılıyor.

Lenovo A8 tablet bilgisayarınızda ekran görüntüsü alabilmek için tabletin güç(kilit) ve ses kısma tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemelisiniz.

Uygulamayı doğru yaptığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görecek ve bir deklanşör sesi duyacaksınız. Aynı zamanda akıllı bildirim çubuğundan da tarafınıza bilgilendirme yapılacak.

Lenovo-a8-tablet-ekran-goruntusu-almaYakaladığınız görüntüyü tabletin galerisindeki ‘Ekran görüntüsü‘ albümünde ya da akıllı bildirim çubuğu üzerinden aldığınız iletiye dokunarak bulabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir