Lenovo S720 İmei Onarımı – Imei Repair

Lenovo S720  telefonunuzun imei numarasıyla sorun yaşıyorsanız veya kayıt dışı olmuşsa anlatacağımız yöntemle telefonunuzu onarabilirsiniz.

Lenova  S720 Android işletim sahibine bir telefon ancak replika telefonlarda olduğu gibi kod girerek imei ayarlarına ulaşamıyorsunuz. Bunun için bilgisayarınıza ufak bir program indirmeniz gerekecek.

Başlamadan önce lütfen bilgisayarınızdaki antivirüs programını devre dışı bırakın. Programda virüs yüktur ancak antivirüs programları tehlileki porgram olarak uyarı verip işlemin devam etmesini engelliyorlar. Imei onarim işlemi telefonunuzdan herhangi birşey silmeyecektir. Telefonunuzu şarj edin ve batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin.

İhtiyacınız olan dosyalar:

1: All MTK  Drivers

2: MTK Droid Tools

Her iki dosyayı indirip winrar ile bir klasöre çıkarın. MTK Droid Tools’u kurun.

Telefonun ayarlarına girip geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama modunu açın.

Telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Bilgisayarın sürücüleri yüklemesini bekleyin. Sürücüler yüklenmezse indirdiğiniz  All MTK Drivers klasöründen sürücüyü yüklemeye çalışın. sürücüyü yükleyemezseniz işlem devam edemez.

MTK Droid Tools programını açın. Aşağıdaki ekranla karşılacaksınız.


lenova s720 imei repair 1

Programın sol alt köşesinde sarı veya kırmızı renk varsa bu telefonun rootlanmadığını gösterir. Öncelikle telefonu rootlamanız gerekecek. Root butonuna bastığınızda kısa bir yükleme işleminden sonra telefon ekranında bir pencere açılacak bu pencere açıldığında sağ alttaki seçeneğe(restore my data) dokunun.  1-2 dakiak bekledikten sonra telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon geri açıldığında program penceresinde bir kaç uyarı çıkacak. İlk uyarıya hayır ikinci uyarıya evet diyin.

Telefonu başarıyla rootladığınızda Root butonu kaybolacak ve sol alt köşedeki kutucuk yeşil rengine dönecektir.


lenova s720 imei repair 2

Şimdi Replace IMEI butonuna tıklayarak açılan kutucuklara imei numaralarınız yazıp tekrar Replace IMEI butonuna tıklayın. Yapılan değişikliklerin kaydedilebilmesi için telefonu yeniden başlatmanız gerekiyor. Çıkan uyarıya tamam diyip kapatın. Telefonun kablo bağlantısını kesip yeniden başlatın. Telefon açıldığında *#06# kodu ile imei numaralarınızı kontrol edin.

Not: İletişim araçlarının seri numaralarını değiştirmek yasal değildir. Lütfen orjinal imei numaralarını kullanın.

Author: Halil Akgül

10 thoughts on “Lenovo S720 İmei Onarımı – Imei Repair

 1. Merhabalar,

  Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler. Lenovo A606 ürün almayı düşünüyorum. Yurtdışından gelen telefona farklı marka olan elimdeki kullanmayacağım telefonun imei numarasını yüklemek istiyorum. Aynı marka olmayan bir IMEI yüklenince Lenovo telefon kendi şirketine ait olmayan bu tarz IMEI leri kabul ediyor mu?

  Aynı şekilde operatörler de bu kontrolü yapıyor mu? Yani önceden farklı marka ile kullanılan IMEI, yeni marka telefonda görülürse IMEI’nin bloke olma durumu var mı?

  Son soru Lenovo A606 ‘yı root yapmayı başaran ve IMEI değiştirebilen arkadaşlarımız var mı?

  Teşekkürler.

  1. Emre merhaba.

   O modele Root deneme şansımız olmadı maalesef. Ama bir program mutlaka işe yarayacaktır. Şu makale o konuda yardımcı olur; http://www.ceplik.com/root-nedir-nasil-yapilir/

   Imei konusunda ise diğer telefonun kullanılmaması önemli. Diğer telefon hiçbir şekilde kullanılmazsa, üretici ya da operatör konusunda problem olmaz. Tabi yasal değil! :)

 2. selam iyi çalışmalar kolay gelsin…
  lenovo a6006 telefon aldım ..rootlayamıyorum…
  önerdiğiniz üç programda rootlamıyor ..
  yardım lütfenn..

 3. selam. lenovo a606 tel aldım. 4.4.2 android sürümü, mt6582 işlemcili. mtk droid ile root lama da basarısız oldu dolayısıyla ilerleyemedim. tel i yedekleyip yeni imei nasıl yazabilirim. tesekkürlerimle..

 4. son ekrandan sol altta mavi kutucuk oluşuyor. replace imei butonu aktiflenmiyor.
  ne yapmalıyım ?

  teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir