Tüketiciler, her ne kadar Apple Iphone 6 veya Samsung Galaxy S5 için merakla beklenti içinde olsada,yarısından çoğu akıllı cihazların ucuz olmasını temenni ediyor.

Her geçen gün piyasaya sunulan akıllı cihazların özellikleri ve sunduğu imkanları artmaya başladıkça, fiyatlarında tavan yaptığını görüyoruz. Özellikle ülkemizde telefonlara karşı ilgi oldukça yüksek olmasından kaynaklı Samsung,Apple ve Nokia gibi teknolojinin liderleri birbirleriyle yarışıyor olması, günümüzde alt seviyedeki kullanıcılar için seçeneklerin azalmasına yol açıyor.

2014, Teknoloji için yeni bir çağ olarak nitelendirilirken devam etmekte olan Mobil Dünya Kongresi’nde akıllı cihazların özelliklerinden yanı sıra bir de fiyatlarıyla gündeme geliyor. Kullanıcıların ortalama Türkiye fiyatlarıyla 300 ile 500 lira arasında tercih edilen modellere olan bütçeleri, firmaların karşısında adeta bir sınav niteliği taşıyor.

mobil-dunya-kongresi-2014-2

 

Kongrede konuşma yapan CCS Insight’tan Ben Wood ; ” Akıllı telefonların hepsi birbirine benziyor, hiçbir firma ürünlerini farklılaştırmak için adım atmıyor.”

Akıllı telefonların son dönem ki düşüsü Kongrede’de göz önünden kaçmazken yorumlar 2018’e kadar süreceği yönünde. Bu yüzden en çok konuşulan konu tüketicilerin beklediği ucuz ve kaliteli akıllı telefonlar oldu.

Firmalar yeni Amiral Gemilerini piyasaya sunmasından sonra diğer modellerinde fiyatlarında bir nebze düşmesi bekleniyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir