iOS işletim sistemi kullanan Apple cihazları, uygulama marketi olan App Store’dan uygulama indirilmek istendiğini hesap bilgisi sorar ve Apple hesabı olmadan uygulama indirilmesine izin vermez. Bu bölümden ya da ‘Ayarlar’daki iTunes ve App Store bölümünden hesap alınmaya çalışıldığında da kredi kartı bilgisi ister. Kredi kartı bilgisi daha sonra yapılması muhtemel ücretli uygulama indirilmesi için gereklidir ve bunun dışında bir amacı yoktur.

Apple hesabı için kredi kartı bilgisi girmek zorunda değilsiniz! Anlatacağımız yöntemi kullanarak, kredi kartına ihtiyaç duymadan Apple hesabı alabilirsiniz.

Kredi kartsız Apple hesabı almak için öncelikle bir iCloud hesabı edinmeli ve bunu App Store giriş bilgisi için kullanılmalı. iTunes ve App Store bölümünde bulunmayan ücretsiz üyelik sistemi, iCloud bölümünde mevcut.

Menü üzerinden Ayarlar> iCloud yörüngesini izleyin ve ‘Yeni bir Apple Kimliği yarat’ seçeneğine dokunun. Bu aşamadan itibaren kişisel bilgileri doldurmak yeterli olacak.

Hesap alınırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan ilki, herhangi bir bölümde 2 dakikan fazla beklememek! Yani ilgili seçenekleri hızlıca doldurmak gerekiyor.

Hesap bilgilerini ve kurtarma için belirlediğiniz sorularla cevaplarını da mutlaka bir yere not edin. Bu, şifresi unutulan ya da bloke edilen hesabın kurtarılması için gerekli olabilir.

Bilgileri doldururken Sorular’ kısmını geçtiğinizde ‘Kurtarma‘ başlığı altında sizden bir mail talep edildiğini göreceksiniz. Buraya bir mail yazacaksınız lütfen giriş bilgilerinden emin olduğunuz ve kullandığınız bir mail adresi yazın. Bu, yazdığınız e-postaya gelecek doğrulama maili görebilmenizi sağlayacak. Aksi halde hesap doğrulaması yapamazsınız! Doğrulama işlemleriyle uğraşmak istemiyorsanız, ilgili bölümü boş bırakarak ‘ileri’ seçeneğine dokunun.

Son olarak hesap oluşturulduğunda, bilgiler direk olarak iTunes ve App Store bölümündeki Apple Kimliği kısmına girilecek. Şifrenizi girerek hesabı aktif edebilirsiniz.

İşlem tamam! Artık App Store’ giriş yapıp, son teyit aşamasını da geçerek uygulama indirmeye başlayabilirsiniz.

UYARI: Özellikle el değiştirmiş ya da daha önce ücretsiz kimlik alınmış bazı Apple ürünlerinde “Bu aygıt artık ücretsiz iCloud hesabı oluşturmak için uygun değil.” şeklinde uyarı alınabiliyor. Bu durumda aşağıdaki bağlantı yardımcı olacaktır.

‘Apple Kimliği Yaratılamıyor’ Sorunu ve Çözümü

4 thoughts on “Kredi Kartı Olmadan Apple Hesabı Nasıl Alınır?”
  1. Selanın alrykum videonuzu izledim hepsini uyguladim en sononda bittıye bastim sonra su siteden yardim alin dedi neden oyle dedi

    1. Tüm aşamaları doğru bir şekilde doldurduysanız Apple kaynaklı bir hata olması muhtemel. Sunucularda falan bir hata olabilir. Ara ara tekrar deneyin. Veya almayı denediğiniz hesabı http://www.icloud.com üzerinden açmayı deneyin, eğer başarılı olursanız telefona direk kurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir