Kawai Younger tablet bilgisayarınızda yazılımsa olduğunu tahmin ettiğiniz sorunlar yaşamaya başladıysanız, desen kilidini unutmak, bloke etmek gibi güvenlik aşamalarının birinde takıldıysanız ya da tek seferde ayar veya veri sıfırlaması yapmak istiyorsanız, formatlama uygulaması yapmalısınız.

Kawai Younger diğer bir çok Android cihaz gibi 2 farklı şekilde formatlanabiliyor. Formata karar verdiyseniz lütfen önce mümkünse veri yedeği alın ve tablet şarj düzeyinin en az %25 olmasına dikkat edin! İşlem sırasında hafıza kartının takılı olup olmaması önemli değildir ve bu işlem tabletinizi garanti dışı da bırakmaz!

Formatlama uygulaması için kullanabileceğiniz ilk yol için menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Tableti sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izlemelisiniz.

Son dokunmayla birlikte tablet sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş olarak yeniden başlar. Lütfen işlem esnasında tableti kapatmaya çalışmayın! Bu hareket ciddi sorunlara yol açabilir, sabırla işlemin bitmesini bekleyin! Olur da tablet herhangi bir aşamada takılı kalırsa resetleme uygulaması yaparak, tableti kapatmaya zorlayın ve anlatacağımız ikinci yöntemi deneyin!

Kullanabileceğiniz ikinci yol olan donanımdan format daha çok güvenlik aşamalarının atlanması için kullanılsa da menüye erişim sağlayamadığınız her durum için bu yöntemi uygulamayı deneyebilirsiniz. Donanımdan formatı uygulayabilmek için geçilmesi gereken aşamalar sırasıyla şu şekilde:

kawai-younger-formatTableti kapatın ve ses açma ile güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak tableti açın.

Ekranda Kawai yazısını görünce güç tuşunu bırakarak, Android robotu görene kadar sadece ses açma tuşuna basmaya devam edin.

Bu ekranda dokunmatik çalışmaz; ilgili seçenekler arasında aşağı-yukarı hareket edebilmek için ses tuşlarını, onay için ise güç tuşunu kullanmalısınız.

Ses kısma tuşuyla ‘wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

Ses kısma tuşuyla ‘yes – delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

Ses kısma tuşuyla ‘wipe cache partition‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

Güç tuşuyla ‘reboot system now‘ seçeneğini onaylayın.

İşlem tamam! Olur da virüs bulaşması gibi formatlamayla çözemediğiniz bir sorun varsa yazılım yüklemesi yapmalısınız. Yazılım yüklemesinin nasıl yapıldığı görmek için lütfen buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir