Kawai Younger Tabletlerde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Kawai Younger Android işletim sistemi kullanan bir tablet bilgisayar ve günümüzdeki tüm güncel mobil cihazlar gibi, Younger’da da ekranda bulunan görüntüyü anlık olarak kaydedebilmek mümkündür.

Genel manasıyla ‘Screenshot’ olarak adlandırılan uygulama, ekran görüntüsü kaydetme, ekran yakalama, ekran fotoğrafı çekme gibi farklı şekillerde de adlandırılır. Kawai Younger’da bu işlem için sanal bir kısayol eklenmediğinden tek bir yol kullanılabiliyor. Bu da klasik Android tuş kombinasyonu şeklinde.

Kawai Younger’da ekran görüntüsü alabilmek için tablet için ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemelisiniz. İşlem örneğini YouTube kanalımızdaki videoda görebilirsiniz.

Uygulamayı doğru yaptığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görür, tabletin sesi açıksa bir deklanşör sesi duyar ve yukardaki bildirim çubuğundan  ‘Ekran görüntüsü alında’ şeklinde bir bildirim alırsınız.

Yakaladığınız görüntüleri tabletin galerisindeki ‘Screenshots’ albümünde bulabilir, düzenleme, paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz.

kawai-younger-screenshotKawai Younger tablet bilgisayarlarda ekran videosu kaydedebilmek de mümkün olacaktır. Bunun için Android uygulama marketi olan Play Store üzerinden ‘Screen Recorder’ şeklinde aratma yapmalı ve karşınıza çıkan uygulamaları denemelisiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir