Kawai WA-1016Q modeli tabletinizde uygulamalardan dolayı sürekli hata alıyorsanız tableti fabrika ayarlarına döndürmeniz tavsiye edilir. Formatlama işlemi olarak kabul edilen fabrika ayarlarına geri dönme işlemi aynı zamanda tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silerek unutmuş olduğunuz ekran kilidi ve desenini de devre dışı bırakacaktır.

Kawai tabletini formatlayabilmek için iki farklı yol bulunmaktadır. İlki menüye ulaşabildiğiniz durumlar için kolayca yapabileceğiniz yöntem ikincisi ise ekranda şifre veya desen varsa ve menüye ulaşamıyorsanız tuş formatı da denilen kurtarma modu sıfırlamasıdır.

Format işlemine başlamadan önce lütfen tablet batarya şar seviyesinin en %25 olmasını sağlayın ve tüm kişisel bilgi ve verilerin silineceğini unutmayın.

İlk yöntem için Menüye girip Ayarlar – Yedekle ve Sıfırla – Fabrika verilerine sıfırla yolunu izleyip format işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci yöntem için tableti kapatın. Kapalı durumdaki tabletin ses açma tuşu ve güç tuşuna basıp 4-5 saniye basılı tutun. Ekranda beyaz yazılarla kurtarma modu seçenekleri çıktığında tuşları bırakabilirsiniz.

Ses açma tuşu ile Recovery Mode seçeneğinin üzerine gelip ses kısma tuşuna basın. Tablet kendini kapatıp Recovery Mode’ta açacaktır.

Ses kısma tuşu ile wipde data factory reset seçeneğinin üstüne gelip güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden yes delete all user data seçeneğini seçip güç tuşuna basın. Bu işlem tableti formatlayacaktır.

Son olarak reboot system now seçeneği üzerindeyken güç tuşuna basarsanız tablet kendini yeniden başlatacaktır. İlk açılış biraz zaman alabilir. Lütfen tabletin açılmasını bekleyin.

2 thoughts on “Kawai WA-1016QC Tableti Nasıl Formatlanır?”
  1. Merhabalar. Ses Açma+Güç tuşlarına aynı anda basarak tableti açıyorum ve RECOVERY MODE a girdiğimde KOMUT YOK! diye cevap alıyorum. FASTBOOT MODE seçeneğine girdiğimde öyle kalıyor tablet ve format atamadım tablete. Ses Kısma+Güç tuşlarıyla açtığımda da çince yada japonca olduğunu tahmin ettiğim bir menü geliyor. Hiçbirşeyi okunmuyor. Ne yapmam lazım? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

    1. Merhaba, komut yok ekranında biraz beklemeniz gerekebilir, 5 dakika bekleyin, seçenekler gelmezse güç tuşuna basılı tutarken ses açma tuşuna basıp bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir