Kawai Albatross model tabletinizde yazılımsal sorunlar varsa veya model – desen kilidi nedeniyle tableti kullanamıyorsanız tablete yazılım yükleyip tableti hem formatlayabilir hem de sistem dosyalarını yenileyebilirsiniz.

Kawai Albatross modeli için bilinen bir tuş formatı mevcut değildir bu yüzden format atmak için de yazılım yükleme yöntemini kullanacağız.

Yazılım yükleme işlemi tabletinizin içindeki tüm kişisel bilgi,veri ve uygulamalarınızı silecektir. Yükleme esnasında tabletinizin kapanmasını engellemek için tableti şarja takıp tableti iyice şarj edin. Tabletiniz siyah ekranda olsa bile şarja takıp en az yarım saat bekledikten sonra yükleme işlemine başlayın.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: Phoenix Suit

2: Kawai Albatross Rom

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip yardımıyla bir klasöre çıkarın.  PhoenixSuit_EN programını kurun. Kurulum esnasında karşınıza çıkan tüm uyarı kutucuklarında Evet/Tamam butonuna tıklayın. Sürücü yükleme kutucukları çıkarsa karşınıza Evet yinde de yükle seçeneğini seçin.

Kurulumdan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı öneririz. Bilgisayarınız açıldığınıda Masaüstünde PhoenixSuite ikonuna çift tıklayarak programı açın.

kawai albatross yazılım yükleme -format atma 1

1: Firmeware butonuna tıklayın.

2: Image butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz AlBATROSS.img dosyasını seçin.

Tablet açıksa kapatın. Tablet kapalıyken ses açma tuşuna basılı tutarak bir ucu bilgisayara takılı olan USB kablosun diğer ucunu tablete takın. Bağlantı kurulduğunda bilgisayarda sürücü yüklenmesi baloncuğu çıkacaktır. Aynı zamanda yazılım yükleme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.

Not: Ses açma tuşu, güç tuşuna yakın olan tuştur.

Yükleme işlemi başlamazsa lütfen usb kablosunu tabletten çıkarın yine ses açma tuşuna basılı tutup kabloyu takın.

İşlem başlayınca karşınıza bir uyarı penceresi çıkacaktır. YES ile geçin. Yükleme işlemi 10 dakikaya kadar sürebilir. Özellikle %3’te bir süre takılı kalabilir. Yükleme boyunca bağlantıyı kesmeyin.  İşlem bittiğinde Upgrade Firmware Succeed mesajını göreceksiniz. Tablet otomatik olarak açılmaz kabloyu çıkarıp kendiniz açın. İşlem tamamdır.

10 thoughts on “Kawai Albatross Tablet Yazılım Yükleme – Format Atma”
  1. BENİM TABLETİ AÇİLİŞ EKRANDA KALDİ USB AYGİTİ TANİNMADİ DEDİ LÜFTEN YARDİMCİ EDERBİLİRİSİN ACABA

  2. Kardeşim o yazıım dosyasını nereden bulucaz hani imagye tıklıyoruz ya seçeceğimz dosyayı nereden bulacağız.

      1. Ancak benim freeman free 60 yazılımına ihtiyacım var. Albatros yazılımına değil. Onu nerden bulabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir