JSMax MID-713C Tablet Format Atma – Yazılım Yükleme

JSMax MID-713C model tabletinizin desen – model şifresini unuttuysanız, bloke ettiyseniz veya tabletin yazılımı ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız tablete yeniden yazılım yüklemeniz gerekecektir. Bu tableti formatlamak için belli bir tuş kombinasyonu bulunmadığından(en azından biz bulamadık :) ) format işlemini de yazılım yükleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Yazılım yükleme işlemi tabletinizdeki tüm kişisel bilgi,veri ve uygulamalarınızı silecektir. Eğer menüye ulaşabiliyorsanız lütfen önemli bilgilerinizin yedeğini alın. Yükleme esnasında tabletiniz kapanırsa ciddi sorunlar meydana gelebilir. Bu yüzden işleme başlamadan önce mutlaka tableti şarj edip batarya şarj seviyesini en az %50 seviyesine getirin.

Yazılım yüklemesi için en az 1GB’lik(max 4GB) alana sahip bir  micro SD hafıza kartına ihtiyacınız olacak. Tablete yazılım yükleyebilmek için boot edilebilir bir kart oluşturacağız.Hafıza kartın içindeki tüm bilgilerin silineceğinden işleme başlamadan önce karttaki önemli bilgilerinizin yedeğini alın.

İhtiyacınız olan Dosyalar:

1: Phoenix Card

2: jsmax-713c_40k

Her iki dosyayı da indirip winrar veya winzip ile bir klasöre çıkarın.

Hafıza kartınızı kart okuyucu veya kart aparatı ile bilgisayara takın.

PhoenixCard programını çalıştırın.  Resimde görülen işlemleri yapın.

JSMax MID-713C Tablet Format Atma - Yazılım Yükleme1: Hafıza kartını seçin.


2: IMG file butonuna tıklayıp indirmiş olduğunuz JsMAX M750-Q8-E1028-713C-20140111-3230.img dosyasını seçin.

3:  Format to Normal butonu ile hafıza kartını formatlayın.

4: Burn butonuna tıklayarak dosyayı hafıza kartına atma işlemini başlatın.


Burn End mesajını gördüğünüzde işlem bitmiş demektir. Kartı bilgisayardan çıkarın.

Tableti kapalı konuma getirin. Hafıza kartını tablete takın. İşlemi başlatmak için güç düğmesine basılı tutun. Ekranda yükleme çubuğu çıkana kadar tuşu bırakmayın. Yükleme çubuğunu gördüğünüzde tuşu bırakıp yüklemenin bitmesini bekleyin. İşlem 10 dakikaya kadar sürebilir. İşlem bittiğinde sol üst köşede CARD OK mesajını göreceksiniz. Tablet siyah ekranda kalacaktır.

Hafıza kartını tabletten çıkarıp güç tuşu ile tableti açın. Tablet formatlanmış şekilde açılacaktır. Hafıza kartını yeniden kullanmaya başlamadan önce mutlaka formatlayın.

Author: Halil Akgül

137 thoughts on “JSMax MID-713C Tablet Format Atma – Yazılım Yükleme

 1. hocam kolay gelsin indirdiğimiz yazılım daemen tolsta yada power isoda bozuk disk uyarısı veriyo başka bi formülü varmıdır acaba

   1. tamam phoenix pfogramında hafıza kartını görüyor lakin img file yani yazılımı gösterceğim yerde tıklayıp yazılımı secince not found hatası veriyor

 2. smax mid-1013d format atma cihazı normal bir şekilde aç. açıldıktan sonra kapatma tuşuna 3 saniye basılı tut KAPAT , REBOOT , SESSİZ MOD EKRANI ÇIKTIĞINDA ekrandaki KAPAT tuşunu basılı tut. GÜVENLİ MODDA YENİDEN AÇ uyarısı verecek TAMAM. Tıkla ekran kapandığında açma kapama düğmesinin yanındaki HOME tuşunu basılı tut. Recovery mode gelecektir. Ustalarım 2 gündr uğraşıyorum çözümü budur paylaşandan da allah razı olsun forumların bitanesinden buldum umarım işinize yarar :)

 3. proğramları indirdik sağ üsstte ki F: harfi değişmiyor resimde G: olmalı öylr görünüyor hiç bir tuş seçilmiyor tabletimin çeşidini bilmiyorum.

 4. slm elinize saglık. yanlız bu programı yüklerken bazı laptopların kendi kart okuyucusunda kart hata verebilir. tafsiyem harici bir kart okuyucusu kullanmalarıdır.

 5. merhabalar dediğiniz yöntemleri yaptım ama hafıza kartı boş gözüküyor ve hafıza kartını tablete taktığımda tablet hiç açılmıyor.
  tabletin şarjı %55 olmasına rağmen.

  1. hafıza kartının boş görünmesinin bir önemi yok, yaptığınız işlemlerin doğru şekilde bittiğine dikkat edin ve tablette yeteri kadar şarj olduğundan emin olun, hata alıyorsanız veya işlem gerçekleşmiyorsa başka bir kart deneyin.

   1. karta dosyayı yükleyip tablte taktım ilk denememde açıldı ama kart bir işlem yapmadı.
    sonra hafıza kartına tekrar programı yükleyip denedim bu sefer tablet sadece kart takılıyken açılmıyor.
    kartı çıkarıp açmaya çalıştığımda tablet normal açılıyor.

     1. slm elinize saglık. yanlız bu programı yüklerken bazı laptopların kendi kart okuyucusunda kart hata verebilir. tafsiyem harici bir kart okuyucusu kullanmalarıdır.

 6. öncelikle iyi günler bende jsmax md-1013 tablet var şifresini unuttum burada anlatığınıza göre oluyor fakat burada bahsettiğiniz model md-713c benim tabletle uyumlu olucakmı.

   1. kardeş senin dediğin 1013d halil akgünün verdiği sitedeki 1031d bunlar aynı tablet değil 1013d olan kaçak üretilen carfursanın sattığı tablet ondan dolayı bu sitedeki yazılım 1013d ye uymuyor. şuan banada 1013d romu lazım bulamıyorum

   2. 1013d ile halil akgünün verdiği sitedeki 1031d modeli aynı değil o yüzden rom uymaz diğerine dokunmatik çalışmaz. seg tabletle uyumluymuş ama dokunmatik ters çalışıyormuş bukezde. banada 1013d romu lazım bulabilen varsa link atarsa sevinirim

   1. Dokunmatik bozulmuştur, formatlama işleminin dokunmatiği düzeltme ihtimali çok azdır. Sadece yazılımsal engellemelerin önüne geçer.

    1. Yaptim onyo tab rom attim herseyi calisiyo a13 icin yapmasinlar dokunmatik bozuluyo admin

     1. Resmini bile cekebilirim sabah musteriye vercem cok komik js max tablette onyo batman superman var :D ve herseyi calisiyo

  1. program ile hafıza kartına atmanız gerekiyor. hafıza kartının boot edilebilir olması için bu gerekli, başka bir kart deneyin lütfen.

 7. benim tablatimin markası mıd-731Q ve bütün yorumlardaki adımları uyguladım hiç bir işe yaramadı ne yapabilirim acaba

 8. Nihayet 2 saat kafa yorup, bir sürü kombinasyonu deneyerek; ses açma ve kapama düğmesi olmayan tableti, Pc’ye bağlayıp program falan yüklemeye gerek kalmadan fabrika ayarlarına nasıl döndürülür buldum.

  Tableti tamamen kapatın, kapandıktan sonra önce “Home” düğmesi sonra da “Power” düğmesine sürekli basarak tabletin açılmasını bekleyin, parmaklarınızı “Home” ve “Power” düğmesinden çekmeden tablet ilk açılırken ekranın ortasında görünen “Android” simgesine de sürekli parmağınızı kaldırmadan dokunun. Birkaç saniye sonra hard reset ekranı görünecek. “wipe data/factory reset” seçeneğini uygulayıp tableti paketinden ilk çıktığı ana döndürebilirsiniz.

  İki yan tuştan parmakları kaldırmadan ekranda beliren android ikona da aynı anda dokunmak biraz zor oluyor ama bütün olay budur. PC, ara kablolar, installation tools, img files falan, filan vs. eğer tabletin recovery partitionını uçurmadıysanız başka hiç bir şey gerekmiyor.

  Bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir.

 9. bu kart phoenix card programı niye bende çalışmıyor.burada yazanlar bizim bilgisayarda olmuyor.

  1. Benim çok saygıdeğer, pek muhterem arkadaşım! Senin gibi ağzımı bozmadan önce, bana o “üye olmadan linki göremezsiniz” yazan yeri göster, tüm sorularına cevap vericem ve sana yardımcı olucam. Ama eğer gösteremezsen sana karşı seninkilerden çok daha ağır ifadeler kullanacağım. Buyur…

 10. benim tabletim MID 713C tabletim açılmıyor daha doğrusu normal bir şekilde kapandı ama açılırken problem oluyor JSMAX yazısı geliyor öylece kalıyor ve tablet giderek ısınıyor ne yapmalıyım

    1. Bir çok nedeni olabilir. Ekranınızı göremediğimiz için net bir yorum yapmamız zor. Doğru dosyayı seçtiğinizden emin olun. Dosyayı indirdiğiniz gibi kullanmayacaksın, sıkıştırılmış olmayacak.

 11. selamunaleykum..ben de jsmax 1013d var…mac adresi her açıp kapamada değişip duruyor…servisi aradım ücretli yazılım atarız düzelirse düzelir dediler..jsmax in sitesinden 1031d yazılımı ve toolsunu indirdim..tableti bilgisayara bağlayarak yazılımı yüklemeye çalıştım..en baştan hata veriyor..ne yapmalıyım?

  1. A.s d modeline yazılım yükleme şansımız olmadı. O yüzden yorum yapamayacağız ancak bir kaç defa üst üste deneyin, mümkünse başka pcde deneyin.

 12. merhaba mid 713D tabletim var kendi sitesine girip phonexi indirdim.fakat hata verio yüklemeyi geri çekiyor. dil kore dili olduğu için verdiği hatayı da anlayamıyorum.rom u da indirdim ama phonexi kuramadığım için bişey yapamıyorum.Buradaki phonex ile denedim the new version falan diye uyarı veriyor.

  1. sizin modele büyük olasılıkla hafıza kartı ile yazılım yüklenemiyordur ondan hata veriyordur, farklı yollar araştırın.

   1. Yardımcı olamaz mısınız acaba ?

    Phoneix de script not found please use new version image hatası
    alıyorum

    1. new version dediği phoenix için değil image dosyası yani yazılım dosyası için diyor. bu hata alındığında yazılım hafıza kartı ile yüklenemez anlamına gelir genelde, yardımcı olamayacağız çünkü dediğim gibi bizim deneme şansımız olmadı.

 13. herşeyi aynışekilde oluyor fakat burn basıyorum mavi cizgi geliyor dolduğunda burn end yazısı çıkmıyor veya gözükmüyor ?
  ?

 14. benim elimdeki tablet js max mıd 1013d buna uygun bir yazılım bulamadım bana bu konuda yardım edebılır mısınız aradıgıma en yakın cozumu burda bulabıldım

  1. Resmi sitesinde 1031d olarak geçiyor ama türkiyede satılan model 1013d diye satılıyor. Resmi sitesinre 1031d için yazılım mevcut ama deneme şansımız olmadı. Googledan jsmax 1031d diye aratın resmi sitesini bulursunuz

 15. açma kapama tuşu + ses kısma tuşunu basık tutup açın logo çıktığında tuşları bırakın… hızlıca ses kısma tuşuna basın… wipe data/factory reset tıklayın…(açma kapama tuşu ile ) yes–delete all user data tıklayın… ( açma kapama tuşu ile ) daha sonra reboot system now çıkacak onuda ( açma kapama tuşu ile tıklayın ).. fabrika ayarlarına dönmüş olacaksınız… herhangi hafıza kartına gerek yok.. hepsi bu kadar

  1. merhaba, internetten araştırırken bu format yöntemine denk gelmiştik ancak uygulamada başarılı olamamalıştık bu yüzden yazılım yükleme yöntemini seçtik.

   1. MERHABA yazılım yükleme bende işe yaramadı.. eğer deneyen arkadaşlar varsa yorum yaparak yapamayan arkdaşlara öncü olmuş oluruz.. kullandığım model MID-713D

       1. Mega bilisim ben denedim bende olmuyor bu dediğiniz yöntem.Yazılım da yüklenmiyor. Nsıl yapacağız peki :(

 16. iyi akşamlar. indirdiğim yazılımın sd karta yüklenmesi uzunca bir süremi aldı ve halen yüklenmekte diyr acaba bu normal bir durum mu .

  1. 10-15 dakikaya kadar sürebilir, hafıza kartınızın veri iletme hızına bağlı bu işlem.
   bu süreyi geçerse kartınızı biçimlendirip en baştan başlayın.

   1. cevabınız için çok teşekkür ederim . bir bbuçuk saatten fazladır devam ediyor.çok şükür ki şimdi bitti :D

   2. dediğiniz adımların tümünü uyguladım ancak yine tablete format atamadım çünkü sd kart takılıyken hiçbir şekilde açılmıyor tablet

 17. arkadaslar benimde kart görmüyordu neyaptimsa olmadi tesedüf cd yazdirmak için nero kurdum bir baktim kart görmeye basla eger bilgisayarinizda nero yoksa NERO kurun kart ozaman görüyor

 18. Merhaba, JSMax Mid 713C tabletime rom dosyanızı ve phoniex card programını indirip dediklerini yaptım hatasızca oldu fakat sd kartı tablete taktığımda tablet açılmıyor. 5 tane sd kart ile denedim. Bunu Power ve güç düğmesi ile açılan menüden sd kartı seçip yapamaz mıyım

  1. Merhaba. Power ve güç düğmesi aynı şeydir zaten. Ancak biz tuşlarla recovery moda girememiştik. Bu yazılım img dosyasıdır recovery menüsünden yüklenemez. Sadece hafıza kartı ile boot edilebilir. İşlemleri doğru yağtığınızsçfan emin olarak tekrar deneyin.

   1. İşlemler doğru gözüküyor. Burn end yazısınıda görüyorum. Fakat sd kart taktığımda tablet açılmıyor. Başka bir yolu yok mu ne yapabilirim ? Yorumunuz için teşekkürler

    1. Maalesef bilinen farklı bir yöntem yok. Kartınızı fat32 formatında biçimlendirip yine deneyebilirsiniz.

 19. ya benim tablet aynı ama güç düğmesi yerinden çıktı ve takılmıyor onu yaparlarmı garantiden veya yetkili servise ne kadar ücret öderim yaparlarsa cevap verirseniz teşekkür ederim

  1. Benim de güç düğmesi çıktı.İçindeki swich de yamuldu.Carefoura götürdüm.Ücretsiz yaptırdılar.

  1. tabletinizin aynı model olduğundan emin misiniz. işlemleri doğru şekilde yaptığınızdna emin olarak tekrar deneyin.

    1. yazılım yüklemek için tabletin açılmasına gerek yok. şarjı bitmiş olabilir, tableti iyicie şarj edin. yine açılmazsa yeniden en baştan yazılım yüklemsi yapın. buna rağmen düzelmiyorsa içinde farklı bir anakart vardır. yetkili servisine ulaşmayı deneyin.

      1. Son bir şey daha var ; şarja takdigimda şarj göstergesinin gelmesi gerekirken o da gelmiyor ne yapabilirim

       1. cihazınıza yüklediğiniz yazılım anakartla ile uyumlu değil demekki. büyük itimalle üstüne yazdıkları model değidlir cihazınız.

 20. bende format to normal ve burn butonu aktif değil hafıza kartım 982mb ondan kaynaklanıyor olabilirmi ?

      1. daha önce, bahsettiğiniz sorunu yaşadık, kart değiştirerek sorun aştık ama siz kartım normal çalışıyor diyorsanız lütfen başka bir bilgisayarda deneyin. hiç bir şekilde sonuca ulaşamıyorsanız farklı yöntemler araştırabilirsiniz.

       1. bilgisayarım sadece 1 gb sd kartımı görüyor başka bilgisayardan deniycem saolun

 21. Kardesim, v.3.09 surumunde burn tusu aktif oluyor onda yapmayi deniyorum simdi. Ama hala hata veriyor. Bicimlendirme yapiyor yazmayi yapmiyor. Error diyor

  1. farklı bir hafıza kartı deneyin, 8gb’tan yüksek olmasın. kafası karışıyor programın.

  1. işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak baştan başlayın. makaleyi yardım amaçlı yazdık zaten, daha nasıl yardımımız olur bilemiyorum.

 22. arkadaşlar hafıza kartınızın fat32 degılde ntfs olarak bıcımlendırın bıcımlendırmeyenler kontrol etsınler suan yukledım bakalım format atılıyor

 23. Selamlar öncelikle açtığın konu için teşekkür ederim..

  Söylediğin uygulamaları yaptım. İşlem sonunda “Burn End” yazısı çıktı ama sd karta baktığımda boş görünüyor. Kartın içine hiçbirşey atılmamış.. Bişeyleri yanlış mı yaptım acaba ?

  1. Kartın içine bakmanıza gerek yok. İşlemleri sırasıyla yapın. Hata alırsanız başka bir kart deneyin. Yüksek kapasiteli olmasın. 4gb ve altı olabilir.

 24. iyi gunler
  biz kawai tabletimize yanlışlıkla jsmax yazılımı yukledik ve doğal olarak dokunmatiği gitti tekrar kawai yazılımı yüklemek istiyoruz dediğiniz yolları kawai yazılımıyla izliyorz ama %30 kadar dolup burn sucess yazısında kalıyor yardımcı olursanız sevinirim

 25. abi ben acıyom phoneix card ı sonra bilgisayar f diski geliyom biçimlendir diyor yapmaya calısıyorum ama disk biçimlendirilemedi diyor yardimm!!!!

 26. Dediğiniz işlemi birebir yaptım. Gerekli romu jsmax support sitesinden indirdim ve krulumunu takip edip birebir dedğiniz gibi olduğunu gördüm. herşey tamamlandı ancak,şimdi de dokunmaiği çalışmıyor. :/
  Ne yapabilirim.?

  1. Cihaza uyumlu olmayan bir rom yuklediniz sanirim. Modelinden enin olun ve uygun romu bulup yukleyin.

   1. Cevap için teşekkürler :) ancak model kutu üzerindeki model ve yazılım da cihazın kendi destek sitesinde ki bu modele uygun bir yazılım. Ayrıca işlemci a13, anakartı kontrol ettim.
    aynı site üzerinde ki mid713d- a23 romu yüklesem bir sorun olur mu acaba?

    PS# dokunmatik formattan önce çalısıyordu !

    şimdiden teşekkurler :)

    1. Genelde modele uyumsuz yazilim yuklendiginde dokunmarik calismaz. Yukleme yaptiktan sonra cihazi kapatip acma sansiniz okdumu. Mumkunse cihazi yeniden baslatip dokunmatigi kontrol edin. Duzelmezse resmi sitesiyle iletisime gecip hangi romu yukleyebileceginizi sorun.

     1. Teşekkürler. sanırım jsmax ile ietişime geçmek biraz zor olacak! herşey korece :) ama sanırım deneyebileceğim başka da bir seçenek kalmadı

 27. merhaba Burn End mesajı çok mu geç geliyor Chenk Comlete mesajını gördükten sonra çıkarıyorum ve açtığımda hiçbirşey olmuyor hafıza kartı 32 GB bununla alakalı olabilir mi

  şimdiden teşekkürler.

   1. Hocam ALLAH razı olsun 8 gb ile de denedim olmadı ve bende BURN END demiyor en az 10 dk bekledim Phronix Card_11 Chenk Comlete diyor ve kalıyor bende çıkarıp takıyorum olmuyor

     1. Tamam deneyip durumla alakalı bilgi veririm teşekkür ederim Allah razı olsun.

 28. resimde gördüklerimi aynen uyguladım.fakat rade yazan kısımdaki mavi şerit yarıya kadar doluyor.ortada takılıp kalıyor. işlemi tamamlayamadım. ne yapmalıyım

 29. Merhaba arkadaşlar. uzun uğraşlar sonucunda işlemi başarabildim tarif edilen şekilde. Öncelikle tşk ederim.
  İşlemi yaparken hafıza kartı seçebiliyor. Dosyayı yazma işlemini yaparken hata alanlar baska hafıza kartları ılede denesınler, zaten tarif eksiksiz ve hatasız olmuş.Kolay gelsın.

 30. Çok Teşekkürler. Cihazım Desen Kilitlenmişt.Hiç Açılmıyordu.Burada Anlatılanları yaptım sıfırdan kuruldu. Cihazım Artık yeni rom kurulumu oldu.sorunsuz şekilde tşklerr

  1. burn ve format to normal, tuşları aktif olmuyor 4-5 tane hafıza kartı denedim başka bilgisayarda denedim olmuyor

   1. hafıza kartınızın boyutu yüksekse düşük bıyutlu bir kart deneyin. 2GB veya 4GB olabilir.

 31. Yazı yapışkanlı arkadaşım yazılımı desen unutulduğu için attık yazılım atmadan önce herşey çalışıyor ancak sadece deseni fazlaca yanlış girdiniz e posta girin diyordu e postayı bilmediğimiz için bu yola başvurduk

 32. evet istersen resim atayım hocam eminim ya da arkasında yazan model no uydurma olabilir mi jsmax MID-713C YAZIYOR

  1. lütfen yorumlara cevap ver seçeneğini kullanarak mesaj yazın.

   tablete hangi sorundan dolayı yzılım attınız?
   model yazısı yapışkanlı mı yksa baskılı mı?

   biz bu işlemi 2 defa başarılı şekilde yaptık. isterseniz sizde tekrar deneybilirsiniz.

   1. Değerli arkadaşım sorduğun model yazısı yapışkanlı yazılımı desenin unutulmasından dolayı attık

    1. Yeniden ayni sekilde yazilim yukleyin. Ise yaramaza resmi sitesinde 714 modelinin yazilimi var onu da deneyebilirsiniz. Veya yetkili servisine danisabilirsiniz.

     1. resmi siteden 714 ün yazılımını bulamadım malesef bana bir link verebilirmisiniz ya da başka bir yöntem mevcutmudur acaba

 33. değerli arkadaşım bu söylediklerini harfiyen yaptım ancak bu seferde dokunmatik çalışmıyor ne yapmalıyım bir öneri getirirsen sevinirim şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir