Apple tutkunlarının merakla beklediği yeni iPhone modelinin 10 Eylül’de tanıtılacağı öne sürüldü.

ABD’nin önde gelen teknoloji bloglarından AllThingsD’da yer alan habere göre, Apple’ın yeni iPhone modelini özel bir etkinlikle sonbaharda tanıtacağı iddia edildi. Haberi yayınlayan internet sitesi, bilginin kaynağını açıklamasa da, teknoloji kulislerinde birçok otorite belirtilen bu tarihin doğruluğu konusunda hem fikir durumda.

Piyasaya sürülecek ürünün detayları da henüz netleşmedi ancak, Apple’ın şirket stratejisi olarak her iki yılda bir ‘S’ modelini kullanıcılara sunduğu biliniyor. Bu sebeple, 10 Eylül’de tanıtılacak cihazlar arasında iPhone 5S modelinin olması en yüksek ihtimal gibi görünüyor. İddialara göre söz konusu cihazda IPhone 5’e göre daha uzun süre kullanılabilecek batarya ve daha güçlü bir işlemci kullanılacak.

Apple’ın 10 Eylül tarihini seçmesinde ABD’deki Şükran Günü ve Noel’i kapsayan tatil sezonu öncesine denk gelmesinin stratejik olarak önemli olduğu göz önünde bulundurulduğunda bu iddia daha da güçlü bir hal alıyor. Yeni iPhone’un daha büyük ekranlı, ucuz ve farklı renklerde üretileceği de kulislerde konuşulanlar arasında.

10 Eylül tarihinde tanıtılacak ürünler arasında iPhone 5S’in yanı sıra yeni bir cihaz daha gelmesi de muhtemel.

Bu doğrultuda bir süredir teknoloji basınının da gündemini meşgul eden ucuz iPhone modeli 5C’nin de tanıtılacağı belirtilirken, yeni iPhone modellerine ait görüntüler de internete sızmış durumda.

Radikal.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir