Nokia, New York’ta düzenlediği etkinlikte Windows Phone 8 işletim sistemini kullanan iki yeni akıllı telefonunu tanıttı. Ancak Nokia’nın asıl sürprizi şarj kablosu derdini ortadan kaldıran kablosuz şarj ünitesiydi.

Lumia 920

1.5 GHz çift çekirdek işlemci kullanan Lumia 920, 8 megapiksel dahili kamera kullanıyor. 4.5 inç’lik dokunmatik bir ekrana sahip olan cihaz, Full HD formatında video kaydı yapabiliyor ve Yakın Alan İletişim (NFC) teknolojisini destekliyor.

Lumia 820

4.3 inç’lik bir ekrana sahip olan Lumia 820, 1.5 GHz çift çekirdek işlemci kullanıyor. 8 megapiksel dahili kamerasının yanında Full HD video kaydı yapabilen cihaz, micro SD hafıza kartı ile de toplam hafızasını artırabiliyor./_np/4133/17814133.jpg

Kablosuz şarj olabilecek

Nokia’nın yeni telefonlarıyla beraber getirdiği en büyük yenilik ise kablosuz şarj ünitesi oldu. Sadece Lumia serisi akıllı telefonlarca kullanılabilecek bu ünite sayesinde telefonlar cihazın yüzeyine konulduğunda şarj olabilecek.

Yılsonuna kadar Türkiye’de

Lansmanda cihazın satışa sunulacağı tarih açıklanmadı. Ancak Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan, 2012 yılı içerisinde yeni Lumia’ların Türkiye’ye gelebileceğini açıkladı.

hurriyet.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir