iPhone’dan Bir Rekor Daha!

Geçtiğimiz günlerde yapılan anlaşmalar ile iPhone 6 ve 6 Plus modellerinin Çin’de de satın alınabileceğini açıklayan Apple, cuma günü Çin’de piyasaya süreceği 6 ve 6 Plus modelleri ile 20 milyon adet ön sipariş alarak yeni bir rekora imza attı.

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’un Çin’de 20 milyon adet ön sipariş aldığı açıklandı.

Çin merkezli ‘Tencent’ isimli sitenin yayınladığı rapora göre, henüz Çin’de piyasaya sürülmeyen iPhone 6 ve 6 Plus, beklenenin çok üstünde bir ön sipariş rakamına ulaştı.

Açıklamaya göre, ülkedeki 3 GSM operatörü China Mobile, China Telecom ve China Unicom, şu ana kadar 10 milyona yakın sipariş aldı. Online alışveriş sitesi Jingdong Mall (JD.com), 9,5 milyon sipariş aldıklarını ve bu siparişlerin 4,7 milyonunun iPhone 6, 4,7 milyonunun ise iPhone 6 Plus için olduğunu duyurdu.

Tencent, daha önce yayınladığı raporunda yeni iPhone’ların 4 milyon civarında bir ön sipariş rakamına ulaşacağını açıklamıştı.

iPhone6-6Plus

Yeni iPhone modellerini Cuma günü Çin’de piyasaya sürülecek olan Apple, ön sipariş rakamları hakkında resmi bir rapor yayınlamadı. Şirketin benzer bir raporu, ürün Çin’de piyasaya sürüldükten sonra açıklayabileceği düşünülüyor.

Ntvmsbc

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir