Apple marka mobil cihazlar bilgisayarlar tarafından harici bellek olarak görülemediği için veri yükleme ve silme işlemleri diğer akıllı cihazlara göre biraz farklıdır. Yardımcı programlarla yapılabilen bu işlemler, programı daha önce kullanmamış bazı kullanıcılar için zor olabiliyor. Apple marka mobil cihazlara yükleme yapabilmek için iTunes programını kullanmanız gerekebilir. Menü üzerinden yapabildiğiniz işlemi, ayrıca iTunes üzerinden de yapabilirsiniz.

Müzikleri menü üzerinden silmek için tıpkı rehber, mesajlar bölümlerinde yaptığınız gibi ilgili seçeniği sola doğru kaydırın ve sağ tarafta beliren ‘Sil’ butonuna dokunun.

Yeni gelen güncelleme iTunes arayüzünün değişmesine neden olduğundan yapılan işlem ana mantıkta aynı olsa da işlev olarak değişmiş durumda. Şimdi iTunes 12.0.1.26 ve üstü sürümler için geçerli olacak silme işlemlerinin nasıl yapıldığına göz atalım.

NOT: Aşağıda anlatacağımız yöntem iPhone, iPad ve iPod gibi iOS işletim sistemi kullanan tüm Apple marka mobil cihazlar için geçerlidir! 

Aşağıda anlattacağımız yöntem son sürüm iTunes programını kullanacaklar için geçerlidir. Mavi logolu önceki sürüm de mantık olarak benzerlik gösterir.

iPhone gibi Apple marka mobil cihazınızdan müzik silmek istiyorsanız öncelikle iTunes programını indirmelisiniz. Eğer bilgisayarınızda iTunes yoksa buraya tıklayarak, indirin ve kurun.

Daha sonra iPhone telefonunuzu bilgisayara bağlayın. iTunes programı otomatik olarak açılmazsa, kırmızı iTunes logosuna tıklayarak programı açın.

Program ilk aşamada telefonunuzu arar, bulur ve eşzamanlama yapar. iPhone program tarafından bulunduğunda, ilk görselde göstermeye çalıştığımız gibi sol üst köşede bir telefon logosu çıkar.Logoya tıklayın ve cihazınızın özet bölümüne ulaşın.

Daha sonra yine ikinci görselde göstermeye çalıştığımız gibi sol bölümde yer alan ‘Aygıtımda‘ bölümünde yer alan, ‘Müzikler‘ sekmesine tıklayın.

Müzikler‘ sekmesine tıkladığınızda, varsa sağ tarafta cihazınızdaki müzikleri görürsünüz. Silme işlemini bu bölümden yapmanız gerekecek.

Silmek istediğiniz parçanın üzerine gelin ve sağ tıklarak ‘Sil’ seçeneğini tıklayın.

Son olarak tekrar ‘Eşzamanla‘ yapın ve işlemin bitmesini bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir