Apple iPhone X modeli telefonunuzda uygulamalardan veya yazılımdan kaynaklı hatalar alıyorsanız telefonu sıfırlamayı yani telefonu formatlamayı deneyebilirsiniz. Donanımsal bir sorunu yoksa format sonrası büyük olasılıkla telefon normal çalışır hale gelecektir.

iPhone X modeli için iki farklı format atma yöntemi bulunmaktadır.  İlki eğer menüye ulaşabiliyorsanız ayarlardan yapabileceğiniz sıfırlama yöntemidir. İkincisi ise, unutulmuş şifre vb. nedenlerle  menüye ulaşamadığınız durumlar bilgisayar aracılığıyla iTunes sıfırlamasıdır.

Diğer bütün iPhone modellerinde de olduğu gibi iPhone X modeli için de herhangi bir format kodu ve tuş formatı yöntemi yoktur.

iPhone X telefonunuzu formatlamaya karar verirseniz lütfen batarya şarj seviyesini %25’in üzerine çıkarın. Format işlemi telefondaki tüm kişisel bilgi ve verileri silecektir. iCloud yedeklemeniz varsa sıfırlamadan sonra iCloud yedeklemesinden verilerinizi geri alabileceksiniz.

Telefonu sıfırlamadan önce iCloud ayarlarından “Telefonumu Bul” özelliğini kapatmanızı öneririz. Bu özellik kapalı değilse formattan sonra kurulum ekranında sizden iCloud hesabı ve şifre istenecektir. Eğer doğru iCloud hesabını ve şifresini giremezseniz telefonu kullanamayacaksınız. Bu durumda faturası ile beraber yetkili servisine başvurmanız gerekecek.

Telefonu sıfırlamak için Ayarlar – Genel – Sıfırla – Tüm içerik ve ayarları sil – Şimdi Sil yolunu izlemelisiniz. Ayrıca silme işlemini gerçekleştirmeden önce yedekleme de yapabilirsiniz.

Sıfırlama işlemi başladığında telefon kendini yeniden başlatıp bir süre elma logosunda kalacaktır. Telefondaki verilerin büyüklüğüne göre format süresi uzayabilir. Lütfenin telefonun açılmasını bekleyin. Telefon açıldığında dil seçimi ile başlayıp kurulum ekranını geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir