iPhone X Tek Elle Nasıl Kullanılır?

Büyük ekranlı telefonlar için geliştirilmiş olan “Tek Elle Kullanım” fonksiyonu iPhone X modelinde de mevcuttur. Bu fonksiyon telefonu tek elle kullanmak zorunda olduğunuz zamanda ekranın üst kısmına parmağınız yetişmiyorsa pencereyi küçültmeye yarar.

Pencere küçüldüğünde parmağınızla pencerenin en üst kısmına dokunabilme imkanınız olur. Dokunma hareketini yaptıktan sonra pencereyi tekrar tam ekran yapabilirsiniz.

Orta tuşu bulunan iPhone modellerinde orta tuşa iki defa üst üste dokunduğunuzda pencere küçülüp tek elle tüm pencereyi kontrol edebilme imkanı elde edebiliyordunuz. iPhone X’de ise orta tuş olmadığından bu işlemi farklı bir yöntemle yapmanız gerekiyor.

Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik yolunu izleyip Etkileşim sekmesinin altında Ulaşılabilirlik seçeneğini aktifleştirmelisiniz.

Bu seçeneği aktifleştirdikten sonra pencereyi küçültmek için ekranın alt tarafında ekrana dokunup hafifçe aşağıya doğru bir kaydırma hareketi yapmalısınız.

Videoda da izlediğiniz gibi pencereyi yine tam ekran yapmak için atm tersi bir hareket yapmalısınız. Ekranın alt kısmına dokunup yukarı doğru bir kaydırma hareketi yaparsanız pencere tam ekran olacaktır.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir