Apple’ın ‘Let Us Loop You In’ adını verdiği ve Kaliforniya’daki binasında bugün düzenlediği etkinlikle tanıttığı yeni 4 inçlik akıllı telefonu iPhone SE’nin Türkiye fiyatı da hızlı bir şekilde netleşti. Mart ayı lansmanından bir kaç saat sonra Apple resmi web sitesindeki yerini alan iPhone SE’nin ülkemiz piyasasındaki yerini alması da bir o kadar hızlı olacak gibi görünüyor.

Uzun süredir ‘ucuz iPhone’ olarak anılan ve bugün tanıtılan yeni iPhone modeli en azından listedeki konumu bakımından beklentileri karşılamış görünüyor. iPhone 5S tasarımı ve iPhone 6 özellikleriyle dikkat çeken iPhone SE’nin etkinlikte açıklanan fiyatı 16 Gb versiyonu için 399, 64 Gb dahili hafızalı versiyon için ise 499 dolar şeklindeydi. Bu da ülkemiz için beklentilerin 2000 lira civarı olması yönünde şekillenmesine neden olmuştu.apple-iphone-5se-turkiye-fiyatiApple yetkilileri Mart ayı etkinliğinde tanıtılan iPhone SE’nin 110 ülkede satışa çıkacağı bilgisini vermişti. Türkiye’de bu ülkeler arasındaki yerini almış görünüyor. iPhone SE’nin ülkemizdeki satış fiyatı 16 Gb’lık versiyon için 1999, 64 Gb’lık versiyon için ise 2399 lira. Global piyasada 24 Mart tarihi itibariyle ön siparişe açılacak ürün, 1 hafta sonra yani 31 Mart’ta da raflardaki yerini alacak. Ancak iPhone SE’nin ülkemizdeki çıkış tarihi 29 Mart! Zira Apple resmi sitesindeki bilgi bu yönde.

iPhone SE’ye şu an Apple resmi sitesi üzerinden ulaşabilmek mümkün. Ancak ön sipariş ya da satın al butonları aktif değil! Bu butonların ön sipariş tarihi olan 24 Mart’ta aktif olması bekleniyor. Yani Apple iPhone SE’ye sahip olmak isteyen tüketiciler bir kaç gün daha sabretmek zorunda. Ürünün özelliklerini ve görsellerini incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Apple iPhone SE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir