Apple iPhone Reset Atma


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Modeli ne olursa olsun eğer Apple iPhone telefonunuz anormal çalışmaya başlarsa veya donarsa telefonu yeniden başlatarak yani sistemi resetleyerek bu sorunu giderebilirsiniz.

iPhone‘lar  genelde donunca ekranda görüntü olur ancak hiç bir işlem yapamazsınız. Bu durumda telefonuzunu kapatıp, açmanız gerekir. Ancak iPhone kendini kapatmadığı için bir tür reset uygulamanız gerekmektedir. Bu reset telefonunuzdan hiç bir bilginizi(telefon rehberi, fotoğraf, ajanda, uygulama vs) silmeyecektir.

iPhone telefonunuzu resetlemek için üstteki açma-kapatma(kilit) tuşu ve ekranın altındaki home(ana ekran) tuşuna beraber basıp bir süre bu iki tuşu basılı tutmanız gerekir.

Dediğimiz gibi bu işlem telefonunuzdan herhangi bir bilgi silmeyecektir. Eğer işlem sonrasında bilgilerinizin silindiğini düşünüyorsanız, bu telefonun donması esnasında olmuş olabilir.

Anlattığımız yöntem iPhone 3G-3GS, iPhone 4-4S, iPhone 5-5C-5S ve iPhone 6 ile iPhone 6 Plus gibi tüm Apple akıllı telefonlarında geçerlidir!

1 Yorum

  1. Mehmey dedi ki:

    teşekkürler epey işime yaradı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir