iPhone iOS 7.1.1 Güncelleme (Güncel iTunes Anlatımlı)

Apple, iOS işletim sistemli iPhone cihazlara iOS 7.1.1 yazılım güncellemesi geldi.

Yaklaşık 2 ay önce 7.1 sürümüyle karşımıza çıkan iOS, aradan çok geçmeden yeni bir güncelleme daha çıkarttı. Dün akşam saatlerinde gelen güncelleme 16,5 Mb boyutunda ve bu güncellemeyi, tıpkı diğer güncellemeler gibi iki farklı yoldan yükleyebilirsiniz. İlki internet bağlantısı ile telefon üzerinden, ikincisi veri kablosu ile bilgisayar üzerinden iTunes programı yardımıyla…

Bilgisayar üzerinden iTunes yardımıyla güncellemeyi yüklemek isterseniz bilgisayarınızda iTunes programı kurulu olmalıdır. Değil ise lütfen Buraya tıklayıp indirin.

Apple marka iPhone, iPad  ya da iPod gibi mobil cihazlarınıza internet ile güncelleme yapmak isterseniz, ya cihazınızın şarj oranı % 50’nin üzerinde olmalı ya da şarja takılı vaziyette işlemi yapmalısınız.

Cihazınıza iOS 7.1.1 sürümünü yüklemek için telefon üzerinden izleyeceğiniz yol ; ” Menü > Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme > İndir ve Yükle ” şeklindedir. Aşağıdaki fotoğraflara göz atarak da işlemleryolunu görebilirsiniz.

iOS 7.1.1 sürümünü bilgisayar üzerinden iTunes programıyla yüklemek isterseniz, cihazınızı data kablosuyla bilgisayara bağlayın. Çok geçmeden bilgisayarınız cihazınızı tanıyıp iTunes programını otomatik açacaktır. Aksi taktirde iTunes programını siz açın. Sorun hala devam ediyorsa telefonunuzu kapatıp açın ve tekrar bağlayın.

Bilgisayarınız cihazınızı gördükten bir süre sonra güncelleme uyarısını verecektir. Eğer otomatik bulma yapılamazsa, Güncellemeleri Denetle> İndir ve Güncelle yörüngesini izleyerek manuel olarak aratma yapabilirsiniz.

Apple cihazınıza güncelleme yapmadan önce lütfen her ihtimale karşın bilgilerinizin yedeğini alın.

Yukarıda anlatılan yöntemler Apple marka iPhone akıllı telefonlarda olduğu gibi iPod ve iPad gibi mobil cihazlar için de geçerlidir!

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir