Hemen tüm  akıllı telefonlarda olduğu gibi Apple iPhone telefonlarda da ekran görüntüsünü kaydetme özelliği mevcut. Telefonunuzun ekranındaki görüntü her ne olursa olsun (oyun skoru, mesaj metni, harita, hata raporu vs.) bunu fotoğraf olarak kaydedip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

iPhone ekranınızda o an bulunan görüntüyü kaydetmek için telefonumuzun ekran kilidi (açma-kapama) ve home (ana ekran) tuşlarından yararlanıyoruz; her iki tuşa beraber basıp, bıraktıktan sonra ekrandaki görüntü kaydedilir. Yani açma-kapama(kilit) tuşu + home(ana ekran) tuşu şeklinde bir tuş kombinasyonu yapmanız gerekir. Detaylar videomuzda.

Görüntü kaydedildiğinde ekran anlık beyaz  bir ışık verecek ve deklanşör sesi çıkacaktır. Kaydedilen görüntüleri telefonunuzun ‘Fotoğraflar’ bölümünde bulabilirsiniz.

Bu yöntem Apple marka iPhone 3,  iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5S, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus gibi ile iPhone 6s, iPhone 6S Plus gibi iPhone 7 öncesi tüm iPhone modelleri ile iPad ve iPod gibi iOS işletim sistemi kullanan cihazlarda geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir