iPhone 6S’lerde Kendiliğinden Kapanma Sorunu

Apple’ın Eylül ayında tanıttığı ve yakın zamanda ilk etapta 12 ülkede satışa çıkan yeni akıllı telefonları iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleriyle ilgili ilk şikayetler gelmeye başladı; kendiliğinden kapanma!

Sosyal medya  platformlarında ve forumlarda dile getirilen iddialara göre,  ortaya çıkan bir sorun telefonların kapanmasına yol açıyor. Kullanıcıların açıklamalarına göre, cihazlar şarjı varken bile sebepsiz yere kapanamalar yaşanabiliyor.

Bazı kullanıcılar telefonu açmak için ‘hard reset’ (Home düğmesi ve güç düğmesini telefon açılana kadar basılı tutarak) işleminin gerçekleştirilmesi gerektiğini öne sürüyor. Söz konusu sorunun donanımla mı, yoksa yazılımla mı ilgili olduğuna dair bir bilgi ise bulunmuyor.iphone-6s-kendiliginden-kapanma-sorunuiOS 9.0.1 ve iOS 9.0.2 güncellemelerinin iOS platformuna gelmesi ile birlikte bazı kilitlenme ve güvenlik sorunları çözülmüştü.

Ancak işletim sisteminde bazı küçük hataların kalmış olma ihtimali var. Apple ise konu hakkında henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir