Ülkemizdeki teknoloji takipçilerinin merakla beklediği Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone 6S ve iPhone 6S Plus raflardaki yerini aldı. Günün ilk dakikalarında satışa çıkan ürünlere ilgi yine büyüktü.

Apple’ın 3D Touch, yeni işletim sistemi iOS 9, 4K video gibi özelliklerle dikkat çeken iPhone 6S serisi, 9 Ekim’de ön siparişe açılmış, bir hafta sonra 16 Ekim’de de ön siparişten alım yapan tüketicilerle buluşmuştu. Ürünler bugün 00:01 itibariyle ise raflardaki yerini aldı. Bir çok teknoloji market ve GSM operatörü normal mesai saatlerinin dışına çıkarak, ürünleri günün ilk dakikaları itibariyle tüketicilerle buluşturdu.

Her zaman olduğu gibi Apple ürünlerine ilgi yine oldukça fazlaydı. Daha öncebir çok mağaza önünde uzun kuyruklar hatırlıyoruz. Bu kez ise durum biraz farklı. Bir çok kuruluş iPhone 6S satışları için mağazalarını açık tuttuğundan, kuyruklar bu kez daha kısaydı. Tabi iPhone satışları yine renkli görüntülere sahne oldu. Örneğin Trabzon’da bir mağazanın yaptığı etkinlikte tüketicilere aşure dağıtıldı.

iphone-6s-ve-iphone-6s-plus-satisa-ciktiiPhone 6s ve iPhone 6S Plus için Apple resmi sitesi üzerinden de satışlarda başladı ve ‘Satın Alın‘ butonu aktif oldu. Ürün sadece peşin satışlarla değil, faturalı hatlar için tarifeye ek ödeme seçenekleriyle taksitli olarak da tüketiciyle buluşuyor. 16 Gb dahili hafızalı versiyonlar için iPhone 6S 3099, iPhone 6S Plus ise 3499 liralık başlangıç fiyatlarına sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir