iPhone 6S için Kuyruğa Giren Robot!

Apple, geçtiğimiz günlerde tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone 6S ve iPhone 6 SPlus’ları Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Yeni Zelanda, Porto Riko, Singapur, Birleşik Krallık ve ABD’de satışa çıkardı. 

iPhone’un yeni modelleri için on binler satış noktalarının önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Gece kuyrukta beklemeyen Avustralyalı genç bir kadın yeni model iPhone sahibi olmak için çok ilginç bir yöntem buldu.

Avustralya’nın Sidney kentinde yaşayan Lucy Kelly, iPhone 6s sahibi olmak için Applestore’un önündeki uzun kuyrukta beklemek yerine bir robot görevlendirdi. Evden uzaktan kumandayla kontrol edilen robot, Lucy Kelly için iPhone 6s satın aldı. Bir çanta içinde cep telefonunu teslim alan robot, Lucy Kelly’nin arkadaşlarının yardımıyla cep telefonunu sahibine ulaştırdı.

iphone-6s-icin-kuyruga-giren-robotYeni iPhone modellerinde ‘3D Touch’ yani 3 boyutlu dokunuş adı verilen bir özellik, işlemci olarak ise 3’üncü nesil A9 işlemci ve 12 MP’lik iSight kamera yer alıyor. Bu kamera ile 4K çekim yapmak artık mümkün. Ön tarafta ise 5 megapiksel çözünürlüklü FaceTime HD kamera bulunuyor.

(ntv.com.tr)

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir