Herkesin aylarca beklediği, uğruna sabahlara kadar kuyrukta beklenen iPhone 6 “boşuna beklememişler” dedirtti. Geçtiğimiz günlerde görücüye çıkardığı yeni telefonu iPhone 6 ve iPhone 6 Plus 4 milyondan fazla ön sipariş alarak rekor kırdı.

Fanlarının daha eskisinin taksidini bitirmeden yenisini aldığı iPhone’un yeni modelleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, siparişe açılışının ardından 24 saat içinde 4 milyon talep topladı. Dudak uçuklatan sayının çarpıcılığı yine aynı cihazın 2012’deki rekor talebiyle karşılaştırıldığında ortaya çıkıyor: 12 Eylül’de sunulan yeni modeller iPhone 5’in ön sipariş rakamlarını 24 saatte ikiye katladı.

Apple CEO’su Tim Cook’un ”iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın her şekilde daha iyi” sözüne yer verilen firmanın yazılı açıklamasında Cook, ”iPhone 6 ve iPhone 6 Plus siparişleri Apple için yeni bir rekor kırdı ve en iyi iPhonelarımızın bu cuma günü müşterilerimizin eline geçmeye başlaması için sabırsızlanıyoruz” ifadesini kullandı.

iphone6-6plus-rekor-kirdi

Öte yandan, Apple’dan gelen rekor sipariş açıklaması, firmanın borsadaki hisse senedinin sabah seansında yüzde 0.35 artmasına neden oldu.

Bu arada, talep yüksekliği nedeniyle Apple 6 Plus’ı elde etmenin çok zor olduğu bildirilirken, talebin şirketin sınırlı sayıda üretimi nedeniyle geçmişteki ilk satışlarda yaşanan sınırlı arz probleminin yaşanabileceği belirtiliyor.

Ntvmsbc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir