iPhone 6 Plus, S6 Edge ve One M9 Dayanıklılık Testinde!

Teknoloji takipçilerinin hatırlayacağı üzere iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın tanıtılmasından kısa bir süre sonra iPhone 6 Plus dayanıklılık testlerinin tabi tutulmuş ve telefonun büküldüğü görülmüştü. Aynı test daha da geliştirilerek, bu sefer Square Trade tarafından Samsung Galaxy S6 Edge ve HTC One M9 modellerine uygulandı. Buna göre telefonlar önce kırılma noktalarına kadar, daha sonra ise daha fazla güce maruz bırakıldı.

SquareTrade video kanalında sonuçları paylaşılan test göre S6 Edge ve One M9, iPhone 6 daha fazla güce dayandı ancak sadece güce dayanmak yeterli olmadı. S6 Edge’in yandaki kavisli ekranında kırılma meydana geldiği, One M9’un ise güç(kilit) bölümünün kıralarak hasar aldığı görüldü. Dolayısıyla iki model de daha fazla hasar almalarına rağmen kasaları eski haline daha yakın bir hale dönebildi. İşte 3 amiral gemiye uygulanan dayanıklılık testi ve sonuçlar;

Square Trade teste dair bir de tablo yayınladı! Bu tabloda son model 3 akıllı telefonun kırılmadan önce dayanabildiği son ağırlık ve kırılma noktalarıda uygulanan güç gösteriliyor.

iphone-6plus-s6-edge-ve-htc-m9-dayanıklılık testinde

Teknoloji takipçileri daha önce de buna benzer bir çok test görmüştür. Fakat görülüyor ki bu testler her dönem daha da ciddileşiyor!

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir