iPhone 6 Plus için Multi-Touch Onarım Programı Başlıyor!

Apple, resmi web sitesinden yayınladığı bir duyuruyla iPhone 6 Plus modellerinde görülen bir arıza nedeniyle ekran değişimi programı başlatacağını duyurdu. Bir süredir resmi sitede yer alan duyuruya göre söz konusu program 2 Aralık 2016 Cuma günü yani yarın başlıyor.

Duyuruda sorunla ilgili şu şekilde bir tanım yer alıyor: “Apple, birden çok kez sert bir yüzeye düşürülen ve ardından strese maruz kalan bazı iPhone 6 Plus aygıtlarında ekranda titreme veya Multi-Touch sorunları görüldüğünü belirledi.” Yani eğer bir iPhone 6 Plus kullacısıysanız ve telefon ekranında bir titreme gözlemleyebiliyorsanız, büyük ihtimalle telefonunuz bu onarım programına dahil. Bu aşamada müşteriler ikiye ayrılıyor; daha önce bu konuyla ilgili Apple’a başvurup ücretli onarım yaptıranlar ve söz konusu sorunla ilgili ilk kez destek alacak olacaklar. Şöyle ki eğer daha önce ücretli onarım yaptırmış bir müşteriyseniz, Apple size 520 lira geri ödeme yapacak. Ancak bu sorundan bir süredir muzdarip olunmasına rağmen hiç onarım talep edilmediyse, iPhone 6 Plus’ınızın ekranı ücretsiz olarak değişecek. Konuyla ilgili Apple resmi sitesinde yer alan açıklamayı görmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

iPhone 6 Plus İçin Multi-Touch Onarım Programı

Öyle tahmin ediyoruz ki bu program kapsamına giren tüm sorunlu telefonların onarımı yapılacaktır. Ancak siz yine de telefonunuzun garanti süresini sorgulamak isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Apple Ürünlerinde Garanti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Tabi sadece garanti süresinin bitmemiş olması da yetmiyor. Telefonunuzun daha önce yetkisiz müdahale görmemiş ve sıvı temasa maruz kalmamış olması gerekiyor. Yine aynı şekilde söz konusu sorunun Apple’daki elemanlar tarafından tespit edilmesi şart.iphone-6-plus-ekran-degisim-programiiPhone 6 Plus kullanıcıları yarından itibaren Apple’ın Zorlu Center ve Akasya AVM’deki mağazalarına uğrayarak, konu hakkında talepte bulunabilir. Mağazalardaki yoğunluk göz önüne alındığında randevulu gitmek en mantıklısı. Fakat bu hiç de kolay değil! Bu yüzden aşağıdaki makaleye göz atıp, randevusuz mağaza ziyaretleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Apple Store’dan Randevu Alamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir