iPhone 5’in videosu yayınlandı

Apple, 2012’nin ikinci yarısına damga vurmak için 12 Eylül’de yeni nesil iPhone’u sunmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen ana günler kala, iPhone 5’e ait en son sızıntı Daily Mail’de yaşandı. İngiliz gazete, daha geniş ekran beklentilerini onaylayan bir video yayımladı.

Youtube’a da koyulan video, iPhone 5’i daha geniş bir ekran ve yeni özelliklerle karşımıza çıkarıyor. iPhone 4 ile yeni iPhone olduğu iddia edilen cihaz arasında karşılaştırma yapan videoda, 8.89 cm genişliğindeki ekran tarihe gömülmüş.Ekranı daha uzun olan sözde yeni iPhone, aynı zamanda yeni bir dock bağlantı girişine sahip. İki cihaz arasındaki farklılık, anlatımı yapan kişinin sunumunda açıkça görülüyor. Karşılaştırmaların ardından sıra sözde yeni iPhone’un açılmasına geliyor. Ekranda, “iTunes’a Bağlan” mesajı beliriyor ama bu ekran geçilmiyor. Burada akla gelen detay, eğer bu ürünün gerçeklik payı varsa, videoyu yükleyen kişinin iTunes uygulamalarını takip eden Apple tarafından tespit edilmeyi önlemeye çalışıyor olabileceği.

KAMERA YER DEĞİŞTİRDİ

Herkes iPhone 5’te daha büyük bir ekran bekliyorsa bu dilekleri Daily Mail’de ortaya çıkan videoda kabul görmüş durumda. Göze çarpan diğer detaylar arasında, cihazın ön panelindeki kameranın sol taraftan ortaya çekilmiş olması var. Dahası, sözde yeni nesil iPhone, biraz daha incelmiş gibi duruyor.Electrig Pig sitesine göre, videoda eksik olan önemli bir detay var. O da cihazın bağlantı kablosu. YouTube’da yer alan açıklama, “iPhone 5’in adı açıklanmayan bir kaynaktan teslim edildiği.” Ancak bu kişi her kimse telefona ait kabloyu iletmeyi unutmuş. Bu da, karşımızda aylardır birçok örneğine tanık olduğumuz başarılı bir düzenbazlık olabileceği sinyalini veriyor.

Inquisitr sitesi, yine de en son videonun bugüne kadar çıkan en başarılı iPhone 5 iddialarından biri olduğunu düşünüyor. Video ne kadar inandırıcı bilinmez ama gerçek iPhone 5’i görmeye çok az kaldı.

internethaber.com

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.