iPhone 5 için iOS 6.1.4 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

Apple, iOS 7 hazırlıklarını sürdürürken bir yandan da işletim sistemini onarmaya devam ediyor. Bu seferki güncelleme iPhone 5’e özel ve telefonun hoparlörüne katkıda bulunuyor.

Dün yayınlanan yeni güncellemenin sürümü 6.1.4 ve 11,5 Mb boyutunda.

Güncellemeye yapabilmeniz için iki farklı seçeneğiniz mevcut. İlk yöntem için telefonunuzu kullanmanız yeterliyken ikinci seçenek için bilgisayarınızı kullanmak zorundasınız.

İlk yöntem oldukça basit. Telefonunuzun menüsünden Ayarlar> Genel> Hakkında> Yazılım Güncellemeleri yörüngesini takip ettiğinizde telefonunuz güncellemeyi kontrol eder ve size bilgilendirmesini yapar. ‘İndir ve yükle’ butonuna dokunduğunuzda güncelleme dosyaları iner, telefonunuza otomatik olarak kurulur ve telefonunuz kapanarak, yeniden başlar. İşlem tamam! Bu noktada dikkat etmeniz gereken detay eğer bir internet paketiniz yoksa wi-fi üzerinden bu işlemi yapmanız. Zira telefon dosyaları sunucusuna bağlanıp indirecektir.

*Yazılım güncellemesi telefonunuzdaki hiç bir veriyi silmeyecektir. Bu yüzden yedek almakla uğraşmanız gerek yok.

Güncelleme yayınlandıktan sonra internete bağlı tüm iPhone 5’lerde Ayarlar ikonun üzerinde ‘1’ şeklinde bir uyarı belirdi ki bu uyarı izlemek de sizi aynı işleme götürecektir. Eğer telefonunuzun internetini kapatmış ve bu uyarı alamadıysanız bir internet ağına(wi-fi üzerinden olması tavsiye edilir) bağlanıp, yukarıdaki yolu izleyerek güncellemeyi yapabilirsiniz.

İkinci yöntem ise iTunes programını kullanmak. Bunun için öncelikle bilgisayarınıza iTunes indirip, kurmalısınız. Eğer bilgisayarınızda iTunes programı yoksa buraya tıklayarak, indirin ve kurun. Daha sonra programı açın ve usb kablosu vasıtasıyla telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Programın telefonunuzu algılamasını bekleyin. Program telefonunuzu algıladıktan sonra direk olarak güncellemeleri arar ve size güncelleme uyarısında bulunur. Güncellemeye onay verdiğinizde yani ‘Güncellemeyi indir ve kur‘ butonuna tıkladığınızda işlem otomatik olarak gerçekleşecek ve telefonunuz kapanıp, güncel olarak yeniden başlayacaktır. Dolasıyla yapmanız gereken işlem, program telefonu bulduktan sonra çıkan uyarıların tümüne onay vermek. İşlem tamam.!

iphone 5 ios 6.1.4 yazılım güncellemesi

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir