WWDC 2015 etkinliği kapsamında San Francisco’da iPhone ve iPad’lerde kullanılacak yeni işletim sistemi iOS 9’u tanıtan Apple, kısa süre sonra mobil kullanıcıları yakında ilgilendiren bir yeniliğe imza atacak.

Apple, laptop ve masaüstü bilgiyasayar modellerindeki ad blocker (reklam önleyici) özelliğini iPhone ve iPad modellerine de getiriyor.

Bu özellik sayesinde mobil kullanıcılar safari üzerinden internette işlem yaptıkları süre boyunca pop-up pencereler, animasyonlar ve çerezlerden korunuyor.

Şirketin geliştirdiği yeni mobil işletim sistemi iOS 9‘da bulunan bu özelliği çalıştırmak için kullanıcıların Safari ayarlarında bulunan opsiyonu devre sokması yetiyor.

iphone-reklam-onleyiciApple aynı etkinlikte iOS 9’un beta sürümleri kullanıma sunmuş ve güncel işletim sisteminin sonbaharda dağıtılacağını açılmıştı. Muhtemelen yeni iPhone tanıtımından sonra tüm kullanıcılara dağıtılmaya başlanacak yeni işletim sistemi, reklam önleyici haricinde pil tasarrufu, geliştirilmiş Siri gibi bir çok ekstrayla gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir