Geçtiğimiz aylarda mobil işletim sisteminin yeni versiyonunu duyuran ve daha sonra bu işletim sisteminin beta ve halka açık sürümlerini yayınlayan Apple, bu akşam itibariyle yeni işletim sistemini dağıtmaya başlayacak.

Apple, Haziran ayında San Francisco’daki ‘WWDC 2015’ etkinliği kapsamında mobil işletim sistemi iOS’un en güncel versiyonu olacak iOS 9’u tanıtmıştı. Öncelikli olarak geliştiriciler için iOS 9 beta sürümlerini yayınlayan Amerikalı teknoloji devi, ardından yeni nesil mobil işletim sistemi iOS 9’un halka açık beta sürümlerini de paylaşmıştı. iOS 9’un final sürüm güncellemesi ise bu akşam yayınlanacak.

Markanın CEO’su Tim Cook 9 Eylül’de yeni iPhone’ların da tanıtıldığı etkinlikte iOS 9’un çıkış tarihini de açıklamıştı. Buna göre tüm kullanıcıların 16 Eylül itibariyle yeni işletim sistemiyle tanışacağı belirtilmişti.

ios-9-İşletim sisteminin yeni versiyonu, yeni arayüz gibi bir çok yeniliği beraberinde getiriyor. iOS 9’la birlikte Apple’ın bugüne kadar kullandığı yazı tipinin değişmiş olması bile muhtemel. Yeni sürümle birlikte en çok beklenen özellik ise Güç Tasarrufu Modu. Zaten daha iyi bir güç tüketimi vaadeden yeni işletim sistemi, bu özelliğiyle birlikte Apple kullanıcıların daha uzun bir şarj süresi sunabilecek.

Hal-i hazırda internet bağlantısı olan kullanıcılar güncelleme telefonlarına ulaştığında bilgi sahibi olabilecek. Ancak telefonuna güncelleme bilgisi gelmeyen kullanıcılar gece yarısına yakın saatlerde Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme yörüngesini izleyerek güncellemeyi kontrol edebilirler.

Apple, iOS 9’la birlikte daha önceki güncellemelerde yaşanan sorunların yaşanmayacağını söylüyor olsa da kullanıcılar özellikle kişisel bilgileri konusunda dikkatli olmasında yarar var. Tüm dikkat edilecek hususlar için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

iOS 9 Kullanıcı Rehberi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir