Apple, bu akşam 20:00 saati civarında yeni işletim sistemi iOS 8’i tüm Dünya genelinde kullanıcılara sunacak!

Geçtiğimiz hafta tanıttığı yeni iPhone 6 modelleriyle en büyük ekranlı akıllı telefon modellerini tanıtan Apple, yeni işletim sistemini bugün kullanıcılara sunuyor. Önemli değişikliklerin yapıldığı iOS 8’de en dikkat çeken özellik ise mesajlar bölümünün artık Türkçe anlayabilmesi olacak.Yeni işletim sisteminde mesajlar kısmındaki mikrofon tuşuna basan kullanıcılar, Türkçe konuşarak mesaj gönderebilecek.

iPhone ve iPad modellerine gelecek olan güncelleme ile Android işletim sistemlerinde daha önce yer alan benzer bir özellikle, en fazla şarj harcayan uygulamalar kullanıcılara gösterilecek. Ayarlardan ulaşılabilecek bu özellik sayesinde kullanıcılar, en fazla şarj yiyen uygulamaları direkt olarak kapatabilecek. Böylece iPhone’ların şarj ömründen şikayet eden kullanıcılar, biraz da olsa rahatlatacak. Şarj için eklenen yeniliklere parlaklık ayarıda eklendi. Ayarlar bölümünde ekranın üzerine basılı tutun kullanıcılar daha kolay bir şekilde parlaklık ayarını yapabilecek.

iOS 8’de iCloud’a yeni özellikler gelecek. Aile paylaşımı (Family Sharing) adındaki yeni özellik sayesinde aile bireylerinin hesapları tanımlanacak. Bu işlemden sonra iCloud hesaplarına gönderilen fotoğraflar, uygulamalar veya videolar, tüm aile bireyleri tarafından görüntülenebilecek.

Apple-iOS-8

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 8’i yüklemenin iki farklı yolu bulunuyor.

Bu yollardan biri Wi-Fi üzerinden iOS 8’i yüklemek. Wi-Fi ile akıllı cihazlarını güncellemek isteyenler, bu cihazlarını şarja da takması gerekiyor.

iOS 8’i yüklemenin diğer bir yoluysa bilgisayar bağlantısı ile iTunes programı sayesinde. Akıllı cihazını bilgisayarına bağlayan kullanıcılar, ekrana gelecek ‘güncelle’ düğmesine basarak, Apple cihazını güncelleyebilecek.

iTunes programını bilgisayarınıza yüklemek için Lütfen Tıklayın!

Yeni mobil işletim sistemini akıllı cihazlarına yüklemek isteyen kullanıcıların, öncelikli olarak cihazlarını yedeklediklerinden emin olmalı. Bunun için güncelleme yapılacak cihazın iCloud hesabıyla eşleştirilmesi gerekiyor. Yedekleme işlemi bilgisayarlarla da yapılabiliyor. iOS 8’i yüklemeden önce akıllı telefon veya tabletin bilgisayara bağlanması ve iTunes ile eş zamanlanması gerekiyor. Böylece telefonunuzdaki fotoğraflar, rehber veya uygulamalar gibi birçok kişisel içerik yeni işletim sistemine direkt olarak aktarılabiliyor.

Yeni işletim sistemi iOS 8, iPhone 4s , 5 , 5s , 6, 6 Plus ve iPad mini, iPad mini 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad air modellerine yüklenebilecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir