Apple iOS 6.1.3 Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

Apple, iPhone ve iPad için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı. iOS 6.1 yazılımındaki aksaklıkları gidermeyi amaçlayan güncelleme, iPhone 2 ve 3G hariç tüm iPhone modelleri ile tüm iPad modellerini kapsıyor.

Yeni güncelleme Apple’ın mobil cihaz işletim sistemi olan iOS’un son versiyonu İOS 6 çıktıktan sonra yayınladığı üçüncü güncelleme oldu.

Yaklaşık 20 Mb boyutunda olan ve kilit ekranının aşılmasına neden olan hatayı düzelten güncellemeyi kablosuz olarak yapmak, telefonunuzun versiyonuna bağlı toplamda 10 dakika kadar sürüyor. Eğer daha önceki sürüm olan iOS 6.1.2’yi cihazınıza yüklediyseniz güncellemeyi kısa zamanda yapmanız mümkün olacaktır.

Güncellemeyi iki farklı şekilde yapabilmeniz mümkün. İlki kablosuz bağlantı üzerinden yapmak diğeri ise data kablosu vasıtasıyla iTunes üzerinden.

Eğer Apple cihazınız iOS 6.1 sürümü kullanıyorsa, güncellemeyi kablosuz bağlantıyla yapmanız zamandan kazanmanızı sağlayacaktır. Kablosuz güncelleme yaparken dikkat etmeniz gereken husus, cihazın şarjının en az %50 olması veya cihazın şarja takılı olması!

Apple cihazınızı iTunes üzerinden güncelleyecekseniz de mutlaka bilgilerinizin yedeğini alın.ios-6.1.3-yazilim-güncellemesi

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir