Apple’ın son haftalarda İOS 16’yı güncellemesini çıkardıktan sonra cihazlarda donanımsal ve yazılımsal problemler çıkmaya başladı ve kullanıcılar sık sık problemler yaşamakta peki bu problemler ne ve çözümü nedir?

Okurlarımızın ve mağazamıza gelen müşterilerden sıklıkla dile getirilen bir kaç donanımsal arıza var bu arızalardan biri EKRANIN DOKUNMATİĞİ çalışmadığından kaynaklı bir diğer karşılaştığımız arıza bu İphone 12’lerde daha çok yaşanan arıza ÖN KAMERA arızası, bir diğer arıza da bataryanın çok çabuk tükenmesi, bire diğeri İç Kulaklık bölümünün temiz ve çalışır olmasına rağmen sesin inanılmaz kısık gelmesi.

Yazılımsal olarak karşılaştığımız arızalar ise telefonunun WİFİ ağına bağlanmaması, Bluetooth’un çalışmaması gibi sorunlar çıkmakta.

Peki bu sorunlar İOS 16’da ne zaman düzelir. Apple İOS 16.1 beta yayınladı büyük ihtimalle bu sorunlar İOS 16.1’de düzeleceğini ön görüyoruz.

İOS 16.1 gelene kadar ne yapıcaz yazılım sürümünüzü geri çekicez bu sürümde 15.7’dir veya 15.6’da olabilir.

Yazılım sürümünü 3uTools uygulamasından yükleyebilirsiniz şu an 3uTools uygulamasıyla ilgili yazılım nasıl yüklenir bir videomuz veya makalemiz yok ama yakın zamanda gelecek, 3uTools uygulamasından yazılım nasıl yüklendiğini diğer kaynaklardan bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir