Instagram, yatay ve dikey olarak fotoğraf ile videoların yüklenmesine engel olan kısıtlamasını askıya aldı.

Son güncellemeye kadar fotoğraf ve videoların sadece kare şeklinde sisteme yüklenmesine izin veren Instagram, bu politikasından vazgeçti. Son dönemde sosyal ağın kullanım oranını arttırmak için Hyperlapse ve Layout gibi platformu destekleyici uygulamalar da kullanıma sunulmuştu.

300 milyon aktif kullanıcıyla dünyanın en büyük sosyal ağlarından olan Instagram, gelişmeyi yaptığı resmi bir duyuruyla açıkladı ve bu kapsamda kullanıcıların artık yatay ve dikey fotoğraf ile videolar paylaşabileceğini belirtti.

İlgili güncelleme hem iOS hem de Android platformuna aynı zamanda geldi. Uygulama sayfasının ‘Yenilikler’ bölümüne “Artık yatay ve dikey fotoğrafları ve videoları destekliyoruz.” açıklaması da eklendi.

instagram-yatay-ve-dikey-fotografYeni güncellemeyle görselin yüklendiği ekranın sol köşesine yeni bir buton eklendi. Kolay uygulaması Layout’u öneren butonun hemen karşısında yer alan butonla görsellerin yatay hali görüntülenebiliyor.

Aslında kullancılar bu tip yüklemeleri yardımcı uygulamalar sayesinde yapabiliyordu. Ancak yeni güncelleme kullanıcıların ek uygulama ihtiyacını ortadan kaldırmış oldu.

İlgili butonu göremiyorsunuz, lütfen uygulama marketinden Instagram’ı son sürüme güncelleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir