Instagram, Windows 10 Mobile ile Gerçek Kimliğine Kavuşuyor!

Microsoft yakın zamanda mobil cihazları için yeni işletim sistemi güncellemesi yayınlamış ve akıllı telefonlar ile tabletlerin işletim sistemini bilgisayarlara olabildiğince yaklaştırmıştı. Bilgisayarlar için yayınlanan sürüm kadar olmasa da beğeni toplayan bu güncelleme geliştiricileri de harekete geçirmişe benziyor. Dünyanın en büyük çevrimiçi fotoğraf paylaşım uygulaması ve 400 milyonluk aktif kullanıcı sayısıyla büyük bir sosyal ağ olan Instagram, yaptığı duyuruyla artık Android ve iOS platformlarındaki deneyimin, Windows işletim sistemine sahip mobil cihazlara da geldiğini duyurdu.

Özellikle uygulama eksikliği yüzünden sadık bir kullanıcı kitlesi oluşturmayı başaramayan Windows Mobile için rüzgar tersten esmeye başlamışa görünüyor. Microsoft yeni güncellemeye kadar kullanıcılarını Instagram’ın beta sürümüne mahkum etmiş ve bu konuda ciddi eleştiriler almıştı. Windows 10 Mobile güncellemesiyle birlikte Instagram da atağa geçti ve dün itibariyle tam sürümün hazır olduğu duyurusu yapıldı.

Cihazına Windows 10 Mobile güncellemesini uygulamış olan tüketiciler bundan böyle Direct, Keşfet ve videolar gibi özellikleri kullanabilecek. Yeni sürümünü indirmek için uygulama mağazasının ziyaret edilmesi gerekiyor.

windows-10-mobile icin-instagram-yayindaDuyuruyu sosyal medya hesapları üzerinden yapan Instagram, bir de yardım sayfası açarak, tüketicilerin hizmetine sundu. Bu yardım sayfası sayesinde kullanıcılar yeni sürümün özelliklerine daha çabuk adapte olabilecek.

Windows 10 işletim sistemini kullanan mobil cihazınıza uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Windows 10 Mobile için Instagram İndir

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir